Weboldal Készítés Árak és Infók 2024-ban

Weboldal készítés árak és infók és egyéb költségek 2024-ban. Manapság minden vállalkozás számára elengedhetetlenül fontos, hogy rendelkezzen céges vagy üzleti weblappal, legyen szó mikro-kis-közép vagy nagyvállalkozásról. Egy profin elkészített céges weboldal közvetett, de általában leginkább közvetlen módon is sokszorosan megtérül. Ebben a cikknek a weboldal készítésének árazását vesszük gorcső alá. Lesznek a weboldal készítés árazásán kívüli információk is, mint például az iparágon belüli információk, elkészítési módszerek (CMS-ek, egyedi kód, bérelhető rendszerek, stb.), az adott weboldal elkészítése, tipp hogy kellene briefelned a webest.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Miből tevődik össze egy weboldal készítésének ára?

Az weboldal készítési árak változóak lehetnek, ugyanis rengeteg tényező befolyásolhatja, mint például a weboldal funkciói, a design és a tartalom. A weboldal elkészítésének árait azonban mindig az ügyfél igényeinek és az elvárásainak megfelelően kell meghatározni. Fontos faktor a honlap elkészítésének ideje, ami közel egyenes arányossággal növeli egy céges weboldal elkészítésének árát.

Egy jól teljesítő weboldal készítésekor a tervezőnek, dizájnerének és a honlap fejlesztőnek tisztában kell lennie azzal, hogy a weboldal nem csak egy egyszerű online jelenlét, hanem egy olyan eszköz, amelynek segítségével elérhetőek az ügyfelek, illetve amivel az első benyomást képes egy vállalkozás kelteni. Ezért a weboldal készítésekor fontos a látogatók (tehát a potenciális ügyféljelölt) szemszögének figyelembe vétele is. Egy profin elkészített weblapnak fel kell keltetnie az érdeklődést, és könnyen navigálhatónak kell lennie az információk megtalálása érdekében.

A weboldal készítés árak alakulását befolyásoló legfontosabb tényező a weboldal funkciói. Egy olyan weboldal, amelynek több (főleg ha speciális) funkciója van, általában több időt és erőfeszítést igényel a készítés során, ami a legtöbb esetben magasabb árakat eredményez. Az árakat befolyásolja továbbá a design is, főleg ha egyedi. A tartalom is fontos tényező lehet, amely befolyásolhatja az árakat, mivel több aloldal és azon belül is több szekció. Az olyan weboldalak, amelyek magas minőségű, jól megírt és részletes tartalommal rendelkeznek, általában nagyobb költséggel jár lefejleszteni.

Azonban fontos megjegyezni, hogy az árak nagyban függnek az adott weboldal készítőjének a munkatapasztalatától, a munka mennyiségétől, az igényeknek való megfelelés mértékétől, valamint az alkalmazott technológiáktól. Amit egy átlagos céges weboldal kapcsán arany-középútnak látunk, azok a WordPress-es weboldalak készítése. Ugyanis kevesebb időt és energiát vesz igénybe a fejlesztése, ezáltal sokkal kedvezőbb árat tudunk adni rá, viszont minőségben nem tér el egy más rendszertől, vagy akár egyedi fejlesztésű honlaptól. A modern vizuális szerkesztők mellett pedig az átadott weboldal szerkesztése is egyszerűen kezelhető az ügyfelek számára is.

A weboldal készítése ma már sokkal inkább befektetés, mint költség. Azonban, ahhoz hogy minőségi, professzionális weboldalt kapjunk a pénzünkért, érdemes tisztában lenni pár tippel és trükkel, ezeket fogjuk alaposabban átvenni a továbbiakban. Azért is inkább befektetés, mivel egy eladásra optimalizált weboldal az éltettartama alatt sokkal több pénzt tud termelni cégednek, mint amennyibe került.

Egy gyakorlati példa erre: Van olyan duguláselhárító ügyfelünk, akinek már 5 weboldal készítettünk el, 250-350.000Ft-os összegeken, a vállalkozása viszont havi 3-4 milliót is tud termelni. Épp ezért az együttműködésünk 2018 óta töretlen. De van olyan automata ajtó javítással foglalkozó ügyfelünk is, akinek 4 weboldalt, szintén a fent írt áron készítettünk el, és organikusan, tehát hirdetések nélkül képes (keresőoptimalizálás) kifejezetten a webes keresésekből éves szinten nettó 35-40M-et termelni. Gondolom, ha párszázezer forint kifizetése után látnád előre, hogy havonta a többszörösét termeli vissza, csak annyi kérdésed lenne: „hol írjam alá?”

Engedd meg, hogy bemutatkozzak!

Roska Máté vagyok, az RM Webstudio alapítója. Az alapítás óta több, mint 120 cégnek sikerült segíteni az online jelenlétén, amivel a legtöbb esetben közvetlenül is sikerült bevétel növekedést elérni.

*Velem fogod felvenni a kapcsolatot. 🙂

A weboldal készítési árakat befolyásoló tényezők

1. A weboldal célja és típusa

A weboldal készítés ára jelentősen függ annak céljától és típusától. Egy egyszerű, alap weblap, amely a vállalkozásról és annak szolgáltatásairól szól, kevesebb költséggel jár, mint egy olyan webáruház elkészítése, ahol több száz termék megjelenítése, illetve a termékek és külsős raktárkészlet kezelése, a rendelések feldolgozása, online számlázás, automatizált email-ek és online bankkártyás fizetés is szükséges.

2. A weboldal tervezése és fejlesztése

A honlap tervezése és fejlesztése a honlap készítés árak jelentős részét kiteheti. Az egyszerűbb, sablonalapú megoldások általában kevesebb költséggel járnak, míg az egyedi tervezési igényeket kielégítő, saját fejlesztéssel készült honlapok általában nagyobb költséggel járnak. De persze továbbra is az emberi tényező is fontos faktor. Tehát a kivitelező mennyire kompetens szakember.

3. Tartalmi elemek

A weboldal tartalma és azok mennyisége is befolyásolja az árakat. Ha a weboldal tartalmát az ügyfél szolgáltatja, akkor csökkenthető az ár. Azonban, ha a szolgáltató írja a tartalmat, akkor az ár magasabb lehet. A képekkel ugyanez a helyzet.

4. A funkcionalitás és integrációk

Ha a weboldal egyéb funkciókat tartalmaz, mint például az online ügyfélszolgálat, egyedi űrlapok, chat-bot vagy integrációk a vállalkozás egyéb rendszereivel, az jelentős mértékben befolyásolja az árakat. Egyedi fejlesztések, különleges funkcionalitások és integrációk magasabb árakkal járnak.

5. A design és a felhasznált technológiák

Az igényes design, a vizuális megjelenés és a felhasznált technológiák szintén befolyásolják a honlap készítés árát. Az egyszerűbb, sablon alapú designok olcsóbbak, míg a több munkát igénylő, egyedi tervezésű és fejlesztésű weboldalak ára magasabb.

6. A karbantartás és a támogatás

A honlap karbantartása és támogatása is fontos szempont, ami befolyásolja a honlap készítés árát. A karbantartási szerződések, az üzemeltetési támogatás, az adatbiztonsági megoldások és a frissítések általában külön díjazásra kerülnek. Ez azonban fontos tényező a biztonságos és megbízható működés szempontjából.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Összefoglalva, a weboldal készítés ára magyarországi viszonyok között is nagyon változó, de általában egy alapszintű honlap elkészítése 250-400 ezer forint között mozog. Azonban ennél sokkal összetettebb és igényesebb weboldalak készítése esetén akár több millió forintba is kerülhet a projekt.

Weboldal elkészítés árai (2024-ban, Főleg Budapest és környéke)

Tekintsünk rá a magyarországi honlap fejlesztési és készítési árakra:

Belépő szintű, alapvető üzleti weboldal készítésekb. 250.000 – 500.000 Ft
Haladó céges üzleti weboldal készítéskb. 450.000 – 1.300.000 Ft
Üzletileg és marketingszempontok alapján is átgondolt üzleti prémium weboldal készítésekb. 1.3M Ft-tól
Fontos, hogy ezek átlagosan nettó árak. Vannak vállalkozások és cégek, ahol erre még az ÁFA is rájön.

Ezek az árak ugyan kiindulási pontot nyújtottak, de a weboldalkészítés díjszabása sok esetben annyira összetett, hogy nehéz kategóriákba sorolni. Emiatt a talált információk nem feltétlenül tükrözik a valós piaci helyzetet. Engem viszont a 2024-es tényleges árak érdekeltek, nem pedig a kirakatárak.

Ezért úgy döntöttem, hogy álnéven és hamis e-mail címmel kérek árajánlatot több cégtől egy viszonylag egyszerű, 5-7 oldalas céges weboldal elkészítésére. A mintavétel során voltak nagyobb vállalatok, kreatív ügynökségek, szabadúszó webfejlesztők és marketing cégek is.

Az eredmények azt mutatták, hogy a céges weboldalak árai között hatalmas a különbség. A legalacsonyabb ajánlat, amit kaptam egy ilyen weboldalra, 150.000 Ft körül mozgott, míg a legdrágább árajánlat már közel 4 millió forintra rúgott. Nem meglepő módon, a legmagasabb árat egy nagy kreatív ügynökség adta, míg a legolcsóbbat egy kisebb webfejlesztő csapat és egy szabadúszó.

Fontos megérteni, hogy a magasabb ár nem feltétlenül garantál jobb minőséget. Sok esetben a drágább díjszabás inkább a nagyobb cég működési költségeit fedezi, mintsem a weboldal tényleges fejlesztésének minőségét. Ugyanakkor, ha túl alacsony ajánlatot kapsz, az is gyanús lehet, hogy valami nincs rendben. Gyakori trükk, hogy alacsonyabb induló árat kínálnak, de később rejtett költségek merülnek fel, mert a szerződés nem egyértelmű abban, hogy mi tartozik bele az ajánlatba. Ezért mindig érdemes többször is átolvasni a szerződést, és tisztázni minden apró részletet, mielőtt aláírnál.

weboldal_webshop_keszites_arak_rmwebstudio_woocommerce_wordpress

Amikor weboldalkészítő cégeket hasonlítasz össze, kulcsfontosságú, hogy mindig alaposan nézd át a referenciáikat, és olvasd el a korábbi ügyfelek véleményeit. Ezen kívül ne felejts el részletes árajánlatot kérni, amelyben minden szolgáltatás pontosan fel van tüntetve, hogy ténylegesen össze tudd hasonlítani az ajánlatokat. Ellenkező esetben könnyen előfordulhat, hogy az alacsonyabb ár valójában nem fedi le mindazt, amire szükséged lenne. Én például, ha úgy látom, hogy az ügyfél több funkciót szeretne, de nem tudja pontosan megfogalmazni, mindig rákérdezek a részletekre, és így pontosítjuk az igényeket.

A weboldalkészítési ajánlatok között óriási különbségeket tapasztaltam, mind az árazás, mind a minőség terén. Néhány cégtől meglepően rövid, pár soros ajánlatot kaptam, több milliós összeggel, mindössze egy sima e-mail formájában. Ez különösen furcsa volt számomra. Voltak olyan cégek is, akik egyáltalán nem reagáltak az árajánlatkérésemre. Az esetek többségében azonban PDF formátumú ajánlatokat kaptam, ami manapság már alapelvárásnak számít 2024-ben. Ugyanakkor valamilyen szinten érthető, hogy a cégek rangsorolják az ügyfeleiket. Ha egy új e-mail címről érkezik egy ajánlatkérés, ahol szigorúan csak a szükséges dolgok vannak leírva, és még telefonszám sincs mellékelve, akkor könnyen felmerülhet a gyanú, hogy csak az árakat akarják felmérni, esetleg versenytársak által.

Tehát Összegezve az eddigieket:

Általában Magyarországon a céges weboldalak készítésének ára 400.000 és 1.6M Ft között mozoghat, leginkább az minőség alapján. A belépőszintű, olcsónak mondható és egyszerűbb weboldalak készítésének árak általában 250.000 Forintról indulnak. A profi, céges weboldal készítésének árai általában leginkább félmillió Forinttól kezdődnek, míg a prémium, kifejezetten minőségi, több oldalas és professzionális dizájnolású weboldalak készítésének ára elérheti akár az 1-2 millió forintot is.

Weboldal készítési és fejlesztési óradíjak (2024-ben, Budapest és környékén)

Fontos, hogy saját tapasztalatból származó vélemény következik. Nem javasolnánk, hogy elfogadj egy weboldal elkészítésére vonatkozó ajánlatot, amely óradíjas alapon működik, mert ez nehezen átlátható, és végső soron irreleváns is lehet, hogy hány óra alatt készül el a projekt. Az ilyen megközelítésnél, ahol nincs előre rögzített összeg, könnyen érhetnek kellemetlen meglepetések a végelszámolásnál. Ha mégis az óradíj alapú árazást vesszük figyelembe, akkor elmondható, hogy Magyarországon igen változatos díjszabásokkal találkozhatunk. Átlagosan 10.000 és 30.000 Ft közötti óradíjakkal érdemes kalkulálni, főleg Budapesten, de ez országos szinten is gyakori. A piaci telítettség miatt különösen fontos, hogy körültekintően válassz fejlesztőt vagy céget, és alaposan tervezd meg a költségvetést.

Ráadásul Mi (és személyszerint leginkább Én), hogy csak azért, mert valami több időbe kerül még nem kellene, hogy automatikusan értékesebb legyen. Tehát amennyiben Neked vállalkozóként van egy gondod (lásd, nincs weboldalad, kevesen találnak meg és ezáltal kevés a munka), és a kivitelező 5 óra alatt képes megoldani a problémád, mert tapasztalt és időhatékony, akkor miért fizetnél kevesebbet, mint egy kezdő esetén, aki 25 óra alatt képes összehozni egy gyengébb végeredményt.

Szabadúszó fejlesztők esetében az óradíjak általában 7.500 és 30.000 Ft között mozognak, míg kisebb cégek 10.000 és 30.000 Ft közötti árat kérnek. Közepes méretű ügynökségek esetében ez az összeg már 15.000 és 40.000 Ft között alakulhat, míg a nagyobb ügynökségek óradíjai elérhetik akár az 60.000 Ft-ot is.

Általánosságban kijelenthető, hogy a legkedvezőbb óradíjakat a szabadúszó webfejlesztők kínálják, melyek 5.000 és 20.000 Ft között mozognak. A nagyobb ügynökségek ezzel szemben jelentősen magasabb díjakkal dolgoznak, amely akár 30.000 és 60.000 Ft között is lehet. Az átlagos óradíjak jellemzően 10.000 és 30.000 Ft között alakulnak, ez az ár-érték arány szempontjából gyakran optimális választás. Természetesen a pontos árak számos tényezőtől függenek, így mindig érdemes alaposan átgondolni és körültekintően mérlegelni a lehetőségeket.dolni a költségvetést és a várható eredményeket. Van olyan helyzet persze, amikor mindkét félnek jobb az óradíjas elszámolás, de ott mindkét félről érdemes a bizalmi kérdéseket rendesen átbeszélni és megvitatni. Tehát a gyakorlatban ne fordulhasson elő, hogy a kivitelező mond 15 órát egy olyan fejlesztésre, ami bruttó 5 óra volt csak. De a másik oldalról érdemes helyén kezelned a szaktudásod is a kivitelezővel szemben. Tehát ha kapsz egy számlát 15 óráról, akkor ne feltételezd, hogy az csak 3 kattintás volt, ami 5 perc, mert jó eséllyel nem lesz igazad. Persze vannak applikációk, amikkel

Weboldal üzemeltetési, fenntartás árak, költségei (2024-ben, domain, tárhely, ssl, frissítések, stb.)

A weboldal üzemeltetési és fenntartási költségei közül a legalapabb a domain, a weboldal tárhelyszolgáltatás valamint az SSL certifikát éves költsége.

Domain (.hu/.eu/.com)Nettó 1500 – 5.000 Forint / év
Weblap tárhelyszolgáltatásNettó 8.000 – 380.000 Forint / év
SSL Nettó 0 – 100.000 Forint / év

Weboldal Domain (weboldal címe) fenntartás költségek, árak

A domain regisztráció költsége sok esetben nem szerepel az ajánlatokban, különösen az olcsóbb kategóriában. A domain (weboldal címe) az internetes elérhetőségedet biztosítja, és ezen keresztül érik el a potenciális ügyfelek (látogatók) a weboldaladat. A domain regisztrációjának van egy egyszeri díja, valamint éves fenntartási költsége is, mivel évente érdemes megújítani, de valójában inkább kötelezőnek mondanám. Ha ezt elmulasztod, elveszítheted a tulajdonjogot, és akár más is megvásárolhatja. Hiába tűnik furcsának, még mindig előfordul, hogy egy cég és/vagy vállalkozás elfelejti időben befizetni a domain hosszabbítás díját, és emiatt elveszíti a domain nevét.

Tehát milyen költsége van egy domain tulajdonlásának?

A magyarországi .hu végződésű domainek regisztrációja átlagosan bruttó 2.600 Ft körüli összegbe kerül, .com, .eu és egyéb végződésű domain-ek 3.500Ft körüli költségbe kerülnek, a speciális végződésű domain-ek pedig akár 20-25.000Ft-ba. Ilyen pl. a .io végződés is.

Webtárhely, Webhosting fenntartási költségei 2024-ben

Amennyiben nyílt forráskódú (pl.: WordPress Weboldal) vagy saját fejlesztésű weboldalt szeretnél létrehozni, szükséged lesz egy tárhelyszolgáltatásra vagy saját szerverre, attól függően, hogy mekkora rendszerigénye van a weblapodnak. Ha cloud alapú szolgáltatást választasz (például: Squarespace), akkor nem kell külön tárhelyet bérelned, mert a havi díjban benne lesz a tárhelyszolgáltatás is.

A webtárhely (avagy angolul webhosting) költségei 2024-ben

Az árak tekintetében, egy egyszerű vállalati weboldalhoz már havi 1500 forintért is találhatsz webtárhelyet. Amennyiben nagyobb szerverkapacitásra van szükséged, akkor az árak egyedi lehetnek, és az igényeidhez igazodnak.

Ha open-source rendszert, például WordPress weboldalt, vagy egy egyedi fejlesztésű honlapot szeretnél létrehozni, akkor szükséged lesz egy megfelelő tárhelyszolgáltatóra vagy akár saját szerverre, attól függően, hogy milyen teljesítményt igényel a weboldalad. Ha viszont egy felhőalapú platformot választasz, mint például a Wix, Squarespace vagy Webflow, akkor nem kell külön tárhelyet keresned, mert a havi előfizetés már magában foglalja a tárhelyet is.

Mekkora költséggel jár egy webtárhely?

Az egyszerűbb vállalati weboldalak számára már havi 1.500 forintért is találhatsz megfelelő webtárhelyet. Ha azonban nagyobb szerverkapacitásra van szükséged, az árak egyénre szabottak lehetnek, és az adott igényekhez igazodnak. Mi mindenképp a Sybell-t tudnánk javasolni itthoni felhasználásra. Árban és teljesítményben is kielégítőek.

SSL tanúsítvány költségek árak 2024-ben Magyarszágon

Az SSL alapvető fontosságú az online adatvédelem szempontjából, mivel biztosítja, hogy a weboldaladon zajló adatforgalom titkosított és biztonságos legyen. Ha még nincs SSL tanúsítványod, bármikor igényelheted a tárhelyszolgáltatódnál. Amikor az SSL aktív a weboldaladon, a cím előtti „https” jelölés és a böngészőben megjelenő lakat ikon tájékoztatja a látogatókat arról, hogy az oldalon biztonságos a kommunikáció. Bár sokan nem figyelnek erre, az SSL megléte ma már elengedhetetlen az oldal és a látogatói adatok védelméhez. Ezen kívül pedig a Google is egyértelműen bünteti, tehát hátrébb rangsorolja azokat az oldalakat, amik nem rendelkeznek ilyen tanúsítvánnyal.

Milyen költségekkel jár Neked az SSL-Tanúsítvány?

Fontos utánanézni, hogy milyen típusú SSL tanúsítványra van szükséged, mivel az árak nagyban eltérhetnek. Ugyanakkor a legtöbb kisebb vállalkozás számára egy ingyenes Let’s Encrypt tanúsítvány is elegendő, amely megfelelő védelmet nyújt a céges weboldalak számára.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Weboldal Karbantartás Árak 2024-ben

A weboldalak elkészítése nem csupán a megtervezésből és lefejlesztésből tevődik össze. Ahogyan az autóknak, úgy a weboldalaknak is szükségük van rendszeres karbantartásra, hogy folyamatosan megfelelően működjenek. A weboldal karbantartása számos feladatot foglalhat magában, például hibák elhárítását, biztonsági frissítések elvégzését, valamint az oldalak teljesítményének optimalizálását. Ha figyelmen kívül hagyod a karbantartást, idővel a weboldal teljesítménye csökkenni fog, ami negatívan befolyásolhatja a felhasználói élményt, és végső soron potenciális látogatókat és bevételt is veszíthetsz.

Miért esszenciális a weboldal rendszeres karbantartása?

Az online felhasználók elvárásai folyamatosan növekednek, és ma már alapvetően elvárt, hogy egy üzleti weboldal hibátlanul és gördülékenyen lehessen használni. Azonban gyakran előfordul, hogy hibásan működő honlapokkal találkozunk, például olyan weboldalakkal, ahol nem lehet elküldeni egy egyszerű űrlapot sem. Ilyen esetekben a felhasználók többsége elhagyja a honlapot, ha nem találják amit keresnek.

Sajnálatos módon, Magyarországon is gyakran elhanyagolják a weboldalhoz köthető karbantartási feladatokat, noha ezek a költségek jóval alacsonyabbak, mint magának a weboldalnak a fejlesztési költségei. Ha figyelmen kívül hagyod a weboldalad karbantartását, akkor nagyobb veszteséget okozhatsz, mint gondolnád. Extrém esetekben akár az egész weblapod is veszélybe kerülhet, ha valaki feltöri a szerveredet, mert nem telepítettél frissítéseket a rendszerre (pl. WordPress). Éppen ezért fontos, hogy a professzionális weboldalak, honlapok folyamatos karbantartást kapjanak!

Belépő szintű weboldal karbantartási árai15.000 – 25.000 Forint / hó
Haladó szintű karbantartási csomagajánlatok költségei20.000 – 40.000 Forint / hó
Professzionális karbantartási csomagajánlat költsége (Pl.: min. 100.000 havi rendelésszámú webshop vagy rendszerek)250.000 – 410.000 Forint / hó
A gyakorlatban inkább a belépő szintű és közepes szintű csomagok a jellemzők.

Mennyibe kerül ma egy közepes szinvonalú céges weboldal elkészítése Magyarországon?

Amennyiben egy professzionális, egyedi dizájnnal rendelkező céges weboldalra van szükséged, akkor az árak akár 450.000 – 1.150.000 forinttól is elindulhatnak.

Egyszerű céges, üzleti weboldal készítés menete és árazása

  • Ajánlatkészítés, konzultáció
  • Tervezés (a legtöbb esetben sablonos design)
  • Webfejlesztés (ingyenesen elérhető vagy bérelhető CMS)
  • Támogatási szolgáltatás, rendelkezésreállás
Alacsony költségvetésű céges weboldal ára250.000 – 400.000 Forinttól
Ez sem kőbevésett, lehet találni ennél drágább és olcsóbb fejlesztőket is.

Egy alacsony költségvetésű céges weboldal elkészítésének folyamata általában így zajlik: először egy konzultáció során megbeszélitek a fejlesztővel a saját igényeid, elvárásaidat. Ezeknél a weboldalaknál többnyire sablon alapú designt használnak, amelyet az igényeid szerint alakítanak. A sablonok ára jellemzően 80.000 és 200.000 Forint között mozog, és gyakran a teljes csomag részét képezi. Az ilyen típusú weboldalaknál nem számíthatsz egyedi fejlesztésre, de az basic funkciók, oldalak elkészítése, valamint egy alapszintű keresőoptimalizálás általában belefér. Ez a megoldás jó választás lehet, ha korlátozott a költségvetésed, és egy egyszerű, néhány oldalas céges weboldalra van szükséged.

Profi céges weboldal készítésének menete és árazása

  • Konzultáció, tanácsadás
  • Már akár Drótváz készítése (UI/UX tervezés)
  • Egyedi dizájn tervezés
  • Webfejlesztés (ingyenesen elérhető vagy bérelhető CMS)
  • Támogatási szolgáltatás, rendelkezésreállás
  • SEO (keresőoptimalizálás beállítások)
Közepes árazású weboldal ára350.000 – 990.000 Forint – tól

A weboldalkészítés területén széles skálán mozognak az árak, és gyakran igaz, hogy a magasabb költségek jobb minőséget tükröznek. A professzionális weboldalak fejlesztése szinte mindig magában foglalja az alapos konzultációt, így az ügyfél egyedi igényei teljes mértékben érvényesülhetnek a tervezési folyamat során. Ilyenkor különös figyelmet fordítanak az aloldalak részletes kidolgozására, valamint a keresőoptimalizálás is kiemelt szerepet kap. Bár a költségek ilyenkor magasabbak, ezek tartalmazzák a testreszabott megoldásokat, amelyek hozzáadott értéket képviselnek. Közepes árazású weboldalak különösen népszerűek azok körében, akik a minőséget fontosnak tartják, de nem rendelkeznek a legnagyobb büdzsével.

Mennyibe kerül 2024-ben egy professzionális, jól átgondolt weboldal elkészítése Magyarországon?

A közepes árazású, profi céges honlapok, weboldalak Magyarországon az egyik legnépszerűbb választásnak számítanak, és jellemzően 500.000 Ft és 990.000 Ft közötti áron érhetők el.

A kimagasló színvonalú céges weboldal készítési folyamat és árak nagyobb vállalatok számára

Egy kimagasló színvonalú kategóriás weboldal fejlesztésének lépései átfogóbbak, és tartalmazzák:

  • Konzultáció és tanácsadás
  • UX (felhasználói élmény) tervezés és kutatás
  • Drótváz készítése (UI/UX tervezés)
  • Egyedi, személyre szabott design megalkotása
  • Webfejlesztés egyedi vagy bérelhető CMS (tartalomkezelő) rendszerrel
  • Support szolgáltatások
  • Keresőoptimalizálás (SEO)

Kimagasló színvonalú céges weboldalak ára

A magas költségvetésű weboldalak ára Budapesten általában 1.600.000 Forinttól kezdődik. Ebben a kategóriában az egyedi design és alapos UX tervezés alapvető elvárás. Bár sokan úgy gondolják, hogy ez a megoldás kizárólag nagyvállalatoknak szól, valójában egyre több kis- és közepes méretű cég is hajlandó beruházni ebbe, különösen azok, akik hosszú távon gondolkodnak online stratégiájuk kapcsán.

Ez az árkategória biztosítja a magas minőséget és a tervezett, célzott megközelítést, ami különösen fontos lehet, ha az online jelenlét meghatározó szerepet játszik a vállalkozás sikerében.

Mekkora költséggel jár egy kimagasló színvonalú weboldal?

2024-ben Magyarországon a kimagasló színvonalú weboldalak árai, költsége 1.4M Forintról indulnak.

Weboldal készítési árai és költségek Magyarországon, valamint külföldön (2024-ben)

A magyar weboldalkészítési piac árak és minőség tekintetében néhány évvel elmarad a nyugati piactól. Ennek több oka lehet, de a legnagyobb különbség a szemléletmódban rejlik. Külföldön egy pár aloldalas céges weboldal ára általában 3.300 dollár körül mozog, ami durván 1.100.000 Ft-nak felel meg, míg Magyarországon ezek az árak 250.000-310.000 Ft között indulnak.

Nyugaton a minőség élvez prioritást, míg Magyarországon általában az árazás az elsődleges szempont. Külföldön a tervezési és fejlesztési folyamatok sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak, több időt fordítanak a részletekre. Magyarországon viszont a projektek gyakran gyorsan és költséghatékonyan készülnek el, hogy minél több weboldalt lehessen rövid idő alatt elkészíteni, ami viszont a minőség rovására mehet.

Weboldal készítési árak, költségek Magyarországon valamint külföldön 2024-ben

Kategória méret szerintÁrak (Ft)
Belépő üzleti, céges weblap (Magyarországi árak)300.000 – 350.000 Forint
Belépő üzleti, céges honlap (Nyugateurópai árak)800.000 – 1.4M Forint
Haladó üzleti, céges weblap (Magyarországi árak)400.000 – 1.3M Forint
Haladó üzleti, céges weboldal (Nyugateurópai árak)4M – 7M Forint

A magyar piac alacsonyabb árai tükrözik a gyorsabb, költséghatékony megoldásokat, amelyek gyakran nem felelnek meg a felhasználói elvárásoknak. Nyugaton a minőség és a részletekre való figyelem sokkal nagyobb hangsúlyt kap, ami a magasabb árakban is megmutatkozik.

A helyzetet tovább rontja a nagy számú online marketing ügynökség megjelenése, akik mindent egy helyen kínálnak, de egyik részéhez sem értenek kimagaslóan. Ez kiszorítja a szabadúszókat és kisebb méretű, de összességében kompetens ügynökségeket. A weboldalak minőségének fejlődéséhez a kivitelező és megbízó oldaláról is komoly változásokra lenne szükség, azonban ez a jövőben sem valószínű, hogy bekövetkezik.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Tippek az ajánlatkéréshez (avagy ellenőrzőlista a helyes weboldal készítés ajánlatkéréshez)

Az alábbiakban szeretnék útmutatást adni, hogy mire érdemes odafigyelni, amikor weboldal készítéshez kapcsolódó árajánlatot állítasz össze. Az árakat számos tényező befolyásolja, ezért fontos, hogy ezek mindegyikét figyelembe vedd a döntéshozatal során. Elsősorban a weboldal célja, a kívánt funkciók, a tervezési elvárások és az elkészítés időtartama meghatározó. Ezen kívül a felhasznált technológia, a weboldal komplexitása, az egyedi funkciók, a grafikai tervezés, a szolgáltatások és a tartalom létrehozása is befolyásolja a végső árat.

Egy másik lényeges tényező a tervezés és a fejlesztés minősége. Ha valóban profi weboldalt szeretnél, akkor fontos, hogy olyan fejlesztővel dolgozz, aki nem sieti el a folyamatot, hanem időt fordít a részletes tervezésre. Egy jól megtervezett weboldal nemcsak vizuálisan lesz vonzóbb, hanem a keresőoptimalizálásban is jobb eredményeket érhet el, ami hosszú távon sikeresebb online jelenlétet és marketinget biztosít.

Összegezve:

Végső soron, amikor a weboldal költségeit tervezed, fontos minden részletet mérlegelni: a projekt célját, a design és fejlesztési elvárásokat, valamint az időkeretet. A technológiai megoldások, a weboldal összetettsége, az egyedi funkciók és a tartalom előállítása mind-mind hatással vannak a végleges költségekre. Ne feledd, hogy a minőségi kivitelezés nemcsak esztétikai, hanem üzleti szempontból is kritikus a hosszú távú sikerhez. Ha pontosabb iránymutatásra van szükséged az árak meghatározásában, örömmel állok rendelkezésedre.

A weboldal készítést kivitelező cég elkészült munkái

Gyakran láthatunk nagy nevű márkákat egy weboldalkészítő cég referencialistáján, azonban érdemes figyelmesnek lenni, mert előfordulhat, hogy ezek a projektek valójában alvállalkozók kezében voltak. Ha egy cég valóban jelentős brandekkel dolgozott, az általában magasabb árakat és óradíjakat von maga után. Ezen kívül egy másik bevett gyakorlat a sablonos megoldások klónozása, ahol egy ügynökség letölt egy előre elkészített sablont, átdolgozza a tartalmat, majd saját munkaként tünteti fel. Ezért érdemes alaposan utánajárni, hogy egy adott referenciát valóban a cég készített-e, és kerüljük el az ilyen trükköket!

A honlaphoz szükséges aloldalak száma

Az aloldalak száma jelentős tényező az árajánlat készítésénél, hiszen közvetlen hatással van a végső költségekre. Gyakori, hogy a megrendelők nem kalkulálnak előre azzal, hogy pontosan hány oldalra lesz szükségük. Ezért érdemes már az elején meghatározni, hogy körülbelül hány aloldalt kívánsz a weboldaladra, hogy elkerüld a kellemetlen meglepetéseket az árkalkuláció során. Sok esetben az árajánlatokban alacsonyabb oldalszámmal számolnak, ami a végső költségek növekedéséhez vezethet. Minél pontosabbak az információk az oldalstruktúráról, annál precízebb árajánlatot kaphatsz a weboldalkészítő cégtől.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Hány nyelven szeretnéd a weboldalad?

A többnyelvűség elsőre egyszerű megoldásnak tűnhet, ám a valóságban sokkal összetettebb feladat, amelynek részleteit alaposan át kell gondolni. A weboldalad árajánlatkérésekor érdemes pontosan meghatározni a többnyelvűséggel kapcsolatos elvárásaidat, mivel a nem megfelelő előkészítés később váratlan fejlesztési költségekhez vezethet.

Egy költséghatékony lehetőség a WordPress-en belül a php-alapú nyelvváltás, azonban ez SEO szempontból alig hoz előnyt. Ha hosszú távon fontos számodra, hogy többnyelvű weboldalad keresőoptimalizált legyen, akkor érdemes lehet külön domaint használni a különböző nyelvű tartalmakhoz. Bár ez növeli a költségeket, jelentősen hozzájárulhat az oldalaid jobb SEO teljesítményéhez és láthatóságához.

A saját igényeid, preferenciáid

Sok ügyfél hajlamos figyelmen kívül hagyni a weboldal készítését befolyásoló extra funkciók költségeit, pedig ezek jelentősen megemelhetik a végső árat. A weboldalad funkcióinak összeállítása alapvető szerepet játszik a költségek meghatározásában. Az, hogy milyen funkciókra van szükséged, közvetlenül befolyásolja a weboldal elkészítésének árát.

Amennyiben egy egyszerű üzleti oldalt tervezel, amely csupán a vállalkozásod szolgáltatásait mutatja be statikus formában, valószínűleg alacsonyabb költségekkel számolhatsz. Azonban, ha különleges funkciókat, például online foglalási rendszert, e-kereskedelmi megoldásokat vagy interaktív elemeket szeretnél, az növelheti a költségeket. Éppen ezért fontos már az elején összeírni a kívánt funkciók listáját, mielőtt ajánlatot kérnél. Ez nemcsak a saját elvárásaidat teszi világosabbá, hanem segíti a webfejlesztő cégeket is abban, hogy pontosabb és átláthatóbb ajánlatot adjanak.

A weboldal készítő cég, és annak mérete és felmerülő költségei

A weboldalkészítési árak kalkulálásakor számos tényezőt érdemes figyelembe venni, többek között a kivitelező cég méretét és hírnevét. A nagy kreatív ügynökségek rendszerint magasabb óradíjakkal dolgoznak, míg a közepes méretű cégek esetén a költségek mérsékeltebbek, de így is jelentős összegekre lehet számítani. A kisebb vállalkozások, csapatok, illetve szabadúszók alacsonyabb áron kínálják szolgáltatásaikat, azonban a minőség ingadozó lehet.

Általában a legmagasabb árakat a nagy ügynökségek szabják, míg a kis- és közepes méretű cégek, illetve szabadúszók kedvezőbb díjszabással dolgoznak. A szabadúszók gyakran kihasználják az egyéni vállalkozás előnyeit, például az alanyi adómentességet, amely lehetővé teszi számukra, hogy olcsóbban nyújtsák szolgáltatásaikat. Ugyanakkor az alacsonyabb ár nem mindig jelent alacsonyabb minőséget. Sok esetben a nagyobb ügynökségek maguk is kiszervezik a feladataikat kisebb cégeknek vagy szabadúszóknak, így ugyanazt a színvonalat érhetjük el alacsonyabb költségek mellett is.

Vannak azonban olyan vállalkozások és iparágak, ahol a nagy ügynökségekkel való együttműködés egyszerűen elkerülhetetlen, hiszen presztízs és méret szempontjából a nagyobb cégek felelnek meg az elvárásoknak.

Elkészítési határidő (az a bizonyos deadline)

A határidő talán a legfontosabb tényező a weboldalkészítés során. Az, hogy milyen időkeretet adsz meg a fejlesztő csapatnak, közvetlen hatással lesz mind a projekt költségeire, mind a végeredmény minőségére. Ha szoros határidőt tűzöl ki, számolnod kell azzal, hogy a költségek megemelkedhetnek, és sajnos gyakran a minőség is csorbát szenvedhet az idő szorításában.

Ezért ha lehetőséged van rá, érdemes hosszabb időt biztosítani a projekt megvalósítására. A gondosan, megfelelő idő alatt elkészült weboldalak általában kevesebb utólagos javítást és módosítást igényelnek, míg a gyorsan összerakott oldalaknál hosszú távon gyakran jelentkeznek olyan hibák vagy hiányosságok, amelyek javítása idő- és költségigényesebb lehet.

Weboldal készítési szolgáltatások árazásai (kiegészítő szolgáltatások 2024-ben)

  • Konzultáció, tanácsadás: 0 – 45.000 Forint / óra
  • Projektmanagement: 6.000 – 28.000 Forint / óra
  • UX és UI tervezés, kutatás: 10.000 – 45.000 Forint / óra
  • Wireframe (UI és UX tervezés): 6.000 – 26.000 Forint / óra
  • Weboldal, honlap tervezése: 6.000 – 26.000 Forint / óra

A céges vagy üzleti weboldalak elkészítése többféle megközelítéssel valósítható meg, de az egyik legfontosabb lépés a szolgáltatások és folyamatok kiválasztása. A weboldal funkciói, a tervezés igényei, valamint az alkalmazott technológia határozza meg a projekt sikerét és költségeit. Fontos, hogy átgondoltan válassz fejlesztőt és módszertant, mert a döntésed hosszú távon befolyásolja az oldal hatékonyságát és fenntartási költségeit.

Az árazás a különböző szakaszokban jelentősen változhat attól függően, hogy milyen szintű szolgáltatásokat választasz. A tervezés, UX kutatás és projektmenedzsment elengedhetetlen részei a profi weboldalkészítésnek, így érdemes alaposan mérlegelni ezeket a költségeket a projekt indulásakor.

Konzultáció és árajánlatkérés költségei

A konzultáció általában a project kezdeti fázisában zajlik, még a szerződés megkötése. Ilyenkor az ügyfél és a kivitelező megbeszéli a projekt elvárásait, részleteit, valamint a megvalósítási lehetőségeket. Ez a lépés döntő fontosságú, mivel segít az ügyfélnek eldönteni, hogy a kiválasztott fejlesztővel szeretne-e együtt dolgozni.

Az árajánlat ezután kerül összeállításra, amely alapja a további együttműködésnek. Az első konzultációk és tanácsadások sok esetben díjmentesek, de előfordulhat, hogy a kivitelező kiszámlázza a találkozó költségeit, ha nem sikerül megállapodni.

Milyen költségekkel és árakkal jár az árajánlatadás?

Magyarországon a weboldalkészítési árajánlatok legtöbbször ingyenesek, de vannak esetek amikor elképesztően bonyolult projektről van szó, amikor akár 4-5 munkaóra is lehet egy ajánlat készítés. Ezekben az esetekben 15-20.000Ft-ot is elkérhet akár az adott cég, amit az esetek nagy részében „le lehet vásárolni”, tehát gyakorlatilag annyival olcsóbb lesz a weboldal.

weboldal_webshop_keszites_arak_rmwebstudio_woocommerce_wordpress

Drótvázkészítés (Wireframe tervezés) árak

A drótvázkészítés a weboldal tervezési folyamatának egyik alapvető lépése, amely során a weboldal felépítését és elrendezését vázolják fel egyszerű, fekete-fehér formában. A wireframe-ek segítenek a weboldal struktúrájának vizuális megjelenítésében, így már a korai szakaszban átláthatóvá válik, hogyan fog kinézni és működni a weboldal. Ez különösen hasznos a megrendelők számára, mivel lehetőségük van előre látni az oldalak felépítését, és időben kérhetnek változtatásokat.

A wireframe tervezése járhat plusz költségekkel, azonban hosszú távon megtérülhet, mivel a tervezés ezen fázisában egyszerűbben és költséghatékonyabban végezhetők el a módosítások. Amennyiben előre elkészített sablonokkal dolgozik a projekt, a wireframe készítés akár kihagyható is lehet, de egyedi megoldások esetén ez a lépés elengedhetetlen.

Mekkora költséggel jár a wireframe készítés?

A drótvázkészítés ára projektfüggő lehet: van, hogy fix díjat kérnek érte, de gyakran óradíjban számolják el. A jellemző óradíjak 10.000 – 25.000 Ft között mozognak, a projekt bonyolultságától és a tervezési igényektől függően.

UX és UI tervezés, valamint kutatási árak

A hatékony és felhasználóbarát weboldalak megtervezése gyakran megköveteli a UX (felhasználói élmény) és a felhasználói felület (UI) alapos kutatását és tervezését. Az UX tervezés során a szakemberek meghatározzák a weboldal célközönségét, elemzik a versenytársak weboldalait, azonosítják azok erősségeit és gyengeségeit, valamint ötleteket gyűjtenek a felhasználói felületek (UI) kialakításához. Ha a költségvetés engedi, a folyamat részeként felhasználói interjúk is készülnek, amelyek segítenek pontosítani az igényeket és javítani a felhasználói élményt. Az UX/UI tervezés ugyan költséges, de a megfelelően elvégzett munka hosszú távon többszörösen megtérülhet a felhasználói elégedettség és az oldal teljesítménye révén.

Mekkora költséggel jár a UX és UI kialakítás?

A UX és UI tervezés gyakran óradíjas alapon történik, az árak általában 10.000 – 40.000 Ft közötti óradíjjal kalkulálhatóak. Ezek a költségek tartalmazzák a kutatást, a felhasználói interjúkat, a drótvázak készítését és a vizuális felületek (UI) tervezését is.

Weboldal tervezésének árai, költségei (2024-ben)

Az új weboldalak tervezési folyamata általában az elfogadott drótvázak alapján indul el. Azonban az alacsonyabb árazású és költségvetésű projectek esetében sajnos a drótvázak nem mindig kerülnek készítésre. A weboldal tervezésének szakaszában során a designer megalkotja az aloldalak szekcióit úgy, hogy le lehessen kódolni a fejlesztőnek a fejlesztési folyamatban.

A tervezési folyamat során a designer a telefonos és asztali nézeteket is elkészít, hogy meg lehessen tekinteni, hogyan néz majd ki elkészült weboldal a mobil eszközökön és számítógépek képernyőin. Az árak a weboldal tervezésekor teljesen projektfüggőek, az árak az esetek döntő százalékában tervezett aloldalak darabszámától és annak kivitelezési minőségtől függnek. Ha sablonos tervezési folyamatot választasz, nem kell aggódnod a magasabb költségek miatt, mivel a dizájner a már meglévő sablont módosítja, és nem egy teljesen egyedileg elkészített tervet ad át számodra.

Mekkora költséggel jár a weboldal tervezési folyamat?

A weboldal tervezése általában előre megbeszélt összegű, vagy 15.000 – 30.000 Forintos óradíj elszámolása után történhet.

Webfejlesztés költségek, árak (2024-ben)

A webfejlesztés során a jóváhagyott tervek alapján elkezdődik az új honlap kódolása és megvalósítása a projekthez választott CMS rendszerben. Az egyedi fejlesztés legdrágább megoldás, mivel itt teljesen egyedi kódokat kell írni a weboldal létrehozásához. Az ingyenes, sablon alapú tartalomkezelő rendszerek használata rendszerint költséghatékonyabb, mivel a fejlesztő előre elkészített dizájnelemek között kedvére válogathat.

Mekkora költséggel jár a webfejlesztési folyamat?

A webfejlesztés költségek és árak sokszor fixek, viszont a magasabb színvonalú és ezáltal költségű fejlesztési projecteknél gyakran óradíjas elszámolás alkalmazandó, durván 15.000 – 60.000 Ft / óradíjban.

Szabadúszó webfejlesztési kivitelező óradíjak12.000 – 20.000 Forint / óra
Kis webfejlesztési ügynökség óradíjak12.000 – 17.000 Forint / óra
Közepes webfejlesztői ügynökség óradíjak16.000 – 30.000 Forint / óra
Nagy webfejlesztői ügynökség óradíjak28.000 – 45.000 Forint / óra
Weboldal fejlesztés árak 2024 Budapest és környéke

Support árak 2024-ben

A megfelelő támogatás kulcsfontosságú szolgáltatás, amely elengedhetetlen a weboldal elkészültével kapcsolatos feladatok elvégzéséhez. Sajnos sok megrendelő figyelmen kívül hagyja ennek fontosságát. Egy átadott weblap szinte sosem lesz teljesen kész, mindig szükség lesz további finomhangolásokra, javításokra és frissítésekre. Ezért rendkívül nélkülözhetetlen, hogy egy megbízható kivitelezővel dolgozz együtt.

Általánosságban elmondható, hogy az olcsóbb árak általában rosszabb minőséget eredményeznek ebben a iparágban is. Az alacsonyabb árazású, költségvetésű projectek kivitelezői gyakran jellemző, hogy eltűnnek a projekt befejezése után, ami problémát okozhat, ha később módosításokat vagy javításokat kell végezni, viszont a fejlesztő nem elérhető. A támogatás díjai általában óradíj alapúak és ezeket a szolgáltatásokat a legtöbb esetben igénybe kell majd venni.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Webdizájn készítés árak 2024-ben

Az internetes jelenlét sikeréhez elengedhetetlen, hogy weboldalad felhasználóbarát designnal rendelkezzen, hiszen a legelső élmény, amit a látogatók kapnak a webhelyedről, meghatározza, hogy maradnak-e vagy tovább lépnek. Azonban, ha webdesignról van szó, nem mindegy, hogy egyedi fejlesztésre vagy sablonos weboldal készítésre van szükséged, mivel az árkülönbség jelentős lehet.

Egyedi webdizájn

Az egyedi webdizájn jelentősen magasabb költségekkel jár, mint a sablonalapú megoldások, mivel minden felületet a semmiből kell megtervezni. Az ilyen dizájn előnye, hogy teljesen az adott célcsoport igényeire szabható, így a weboldal vagy webáruház sokkal hatékonyabban szolgálhatja ki a látogatókat. A mai felhasználók magas elvárásai miatt egy professzionális weboldal nemcsak vizuálisan vonzónak, hanem funkcionálisan is hatékonynak kell lennie. Az egyedi design kialakítása azonban idő- és költségigényes folyamat.

Mekkora költséggel jár az egyedi webdizájn elkészítése 2024-ben?

Az egyedi webdizájn árai jelentősen eltérhetnek a tervezett weboldal típusától és a projekt egyéb specifikációitól függően. Az ilyen típusú webdesign előnye, hogy a tervezés teljes mértékben az ügyfél igényeire szabható, és ezáltal a honlap jobban megfelelhet az üzleti célok eléréséhez.

Az egyedi webdizájn árak Magyarországon általában 260.000 – 500.000 Ft között mozognak, de a végleges ár függ a projekttől, az alkalmazott módszertantól és az elkészítendő oldalak számától is. Ha a tervezés során kutatást végeznek és drótvázat készítenek, akkor a költségek akár milliós nagyságrendűek is lehetnek. Összességében azonban elmondható: az egyedi webdizájn jelentős költségekkel jár, és általában több száz ezer forintba kerül.

Egyedi webdizájn árak260.000 – 400.000 Forinttól
Webdesign árak (Budapesten 2024-ben)

Sablon alapú webdizájn

Az előre legyártott sablonok használata jelentősen csökkentheti a webdesign költségeit, mivel itt már van egy alap, amit csak az egyéni igényekre kell testre szabni. Fontos azonban megjegyezni, hogy a sablonos webdesignnak is megvannak a maga korlátai. Az előre meghatározott sablonok miatt nehezebb eltérni a tervezett oldalak struktúrájától, így kevésbé lehet testreszabni a weboldalt a célcsoport igényei szerint. Az árak pedig természetesen nagyban függnek attól, hogy milyen szinten kell testre szabni a kiválasztott sablont.

Mekkora költséggel jár a sablonos weboldal készítése?

Az előre tervezett sablonok használata általában olcsóbb lehetőség, mivel az alap sablon elkészítése már megtörtént, így az árazás kedvezőbb. A sablonok azonban bizonyos korlátokat jelenthetnek az egyedi tervezéssel szemben. A sablonos webdesign árak általában 150.000 – 200.000 Ft között mozognak, amely jóval alacsonyabb ár, mint a akár az egyedi weboldal tervezés. A designer feladata ezesetben az elkészült sablon elemek összeállítása, ami bizonyos esetekben kreatív kihívást jelenthet. Azonban nem lehet összehasonlítani az időigényt és a kreatív tervezést az egyedi tervezéssel.

Sablon webdizájn árak150.000 – 200.000 Forinttól
Webdizájn árak 2024-ban, főleg WordPress sablonos webdizájn

Mobil és tabletbarát weboldal készítés (reszponzív)

Az elmúlt években a modern weblapok döntő többsége már reszponzív webdesign-t használ. A reszponzív technológia lehetővé teszi, hogy a weboldal megfelelően jelenjen meg különböző készülékeken, például okostelefonokon vagy tableteken. Ennek köszönhetően a reszponzív weboldalakhoz hozzáférni és böngészni kényelmesebb, így javul az élmény, és nő a felhasználók elégedettsége.

Reszponzív (mobil és tabletbarát) weboldal készítés: mi az és mire jó?

A reszponzív webdizájn készítése során a weboldal olyan módon van megalkotva, hogy az automatikusan alkalmazkodik az adott böngésző ablak méretéhez, így minden felhasználó számára ugyanolyan módon jelenik meg.

Ennek köszönhetően a felhasználók minden eszközön (telefonos, tabletes és asztali nézetben) zavartalanul használhatják a weboldalt, és a felhasználói élmény is egységes marad. A reszponzív kialakításnak számos előnye van, például jobb felhasználói élményt biztosít, és segít a keresőoptimalizálásban.

Reszponzív (mobil és tabletbarát) weboldal készítés: mitől lett ennyire elterjedt?

Az internetezési szokások a mobil használat irányába tolódnak el, így fontos, hogy az online jelenlétünk is ehhez alkalmazkodjon. Manapság már szinte mindenki az okostelefonját nyomkodja, amint csak teheti, így nem meglepő, hogy a mobilforgalom már több mint a felét teszi ki az összes internetforgalomnak. Ahhoz, hogy az ügyfeleink a lehető legteljesebb élményt kapják a weboldalunk használata során, kiemelten fontos, hogy reszponzív technológiájú weboldalt hozzunk létre.

Ez biztosítja, hogy a weboldalunk minden eszközön ugyanúgy jelenjen meg, és könnyen navigálható legyen. Ha szeretnénk követni a jelenlegi trendeket, akkor nem szabad elkerülnünk a mobilbarát tervezést.

A reszponzív weboldal készítés egy olyan módszer, amelynek segítségével a weboldalak automatikusan alkalmazkodnak a különböző eszközök képernyőméretéhez és felbontásához. A reszponzív weboldalak előnyei közé tartozik, hogy javítják a felhasználói élményt, növelik a látogatottságot és a konverziót, valamint kedvezőbbek a keresőoptimalizálás szempontjából.

A reszponzív weboldal készítés több lépésből áll

  1. Tervezd meg a weboldalad szerkezetét és tartalmát úgy, hogy figyelembe vedd az „mobile-first” elvet. Ez azt jelenti, hogy prioritást adsz azoknak az információknak és funkcióknak, amelyekre a mobil felhasználók szükségét érzik.
  2. Hozd létre a weboldalad elrendezését úgy, hogy használj rugalmas rácsrendszert és mértékegységeket. A rugalmas rács lehetővé teszi, hogy az oldalelemek arányosan változzanak a képernyő szélességével. A mértékegységek közül ajánlott az em vagy rem használata betűméretekhez és távolságokhoz.
  3. Alkalmazz CSS Media Query-t, hogy megadhass különböző stílusokat az oldalelemeknek attól függően, hogy milyen eszköztípuson vagy képernyőméreten jelennek meg. A Media Query segítségével például elrejthetsz vagy átméretezhetsz bizonyos elemeket mobil nézetben.
  4. Teszteld le a weboldalad működését különböző eszközökön és böngészőkön. Ellenőrizd, hogy minden elem jól látható és használható-e minden képernyőn. Ha szükséges, javítsd ki az esetleges hibákat vagy problémákat.

A reszponzív weboldal készítés nem csak egy technikai feladat, hanem egy stratégiai döntés is. Biztosíthatod, hogy minden látogató elégedett legyen a weboldaladdal és vissza is térjen rá.

Reszponzív Weboldal Készítés Statisztikák

Tehát mégegyszer: A reszponzív weboldal olyan honlap, amely automatikusan igazodik a látogató képernyőjének felbontásához és méretéhez, függetlenül attól, hogy mobilról, tabletről vagy asztali gépről van szó. Célja az optimális megjelenés és használhatóság biztosítása a legkülönfélébb eszközökön.

A reszponzív weboldalakkal kapcsolatos statisztikai adatok:

  • A világ internetes forgalmának több mint 50%-a mobil eszközökről származik.
  • A Google 2015 óta előnyben részesíti a mobilbarát oldalakat a rangsorolásban.
  • A felhasználók 88%-a nem tér vissza egy rosszul működő weboldalra.
  • A felhasználók 74%-a nagyobb valószínűséggel tér vissza egy mobilbarát weboldalra.
  • A reszponzív weboldalak akár 62%-kal növelhetik az eladásokat.

Ezekből a statisztikákból látható, hogy a reszponzív weboldal készítés nem csak egy trend, hanem egy szükségesség. Ha szeretnéd javítani a weboldalad teljesítményét és versenyképességét, érdemes befektetned egy reszponzív megoldásba.

Hogy tesztelheted, hogy weboldalad reszponzív-e?

 weboldalad reszponzivitását többféleképpen tesztelheted. Néhány lehetséges módszer a következő:

  • Használhatsz egy online reszponzivitás ellenőrző eszközt, mint például az Oldalam tesztelése, amely megmutatja, hogyan néz ki a weboldalad különböző képernyőméretek és eszközök mellett.
  • Használhatsz egy böngésző beépített fejlesztői eszköztárat (pl. Chrome DevTools), amely lehetővé teszi, hogy átválts a mobil nézetbe és kiválaszd az eszköztípust és az orientációt.
  • Használhatsz egy szimulátort vagy emulátort (pl. BrowserStack), amely valós időben mutatja meg, hogyan működik a weboldalad különböző operációs rendszereken és böngészőkön.
  • Használhatsz valódi eszközöket (pl. mobiltelefonok, tabletek), amelyek a legpontosabb visszajelzést adják a weboldalad reszponzivitásáról.

Ezekkel a módszerekkel ellenőrizheted, hogy a weboldalad megfelel-e a látogatóid igényeinek és elvárásainak.

Reszponzív Webdizájn és a SEO

A reszponzív weboldal készítés nagyon fontos a SEO szempontjából, mert befolyásolja a weboldal rangsorolását a keresőkben. Előnyei a SEO-ra nézve a következők:

  • A reszponzív weboldal egyetlen URL-t használ minden eszközhöz, így elkerülhető a duplikált tartalom problémája.
  • A reszponzív weboldal gyorsabban tölt be minden eszközön, ami javítja a felhasználói elégedettséget és csökkenti az elpattanási arányt.
  • A reszponzív weboldal jobban illeszkedik a mobil felhasználók szándékaihoz és keresési szokásaihoz, ami növeli az organikus forgalmat és a konverziós arányt.
  • A reszponzív weboldal kedvezőbbnek minősül a Google szemében, amely 2015 óta előnyben részesíti a mobilbarát oldalakat.

A reszponzív weboldal készítés tehát nem csak az esztétikát és az ergonómiát szolgálja, hanem a SEO-t is.

Reszponzív Weboldal Készítés Árak 2024-ben

A reszponzív weboldal készítés ára nagyban függ a weboldal típusától, méretétől, funkcióitól és a kivitelezőtől. A weboldal készítés árak 2024-ben a következőképpen alakulnak:

  • Egy egyszerűbb honlap esetében kb. 150.000 – 300.000 Ft-tól indul.
  • Egy professzionális weboldal esetében kb. 400.000 Ft-tól indul.
  • Egy üzleti weboldal esetében kb. 150.000 Ft és 1.000.000 Ft között mozog.
  • Egy szabadúszó által készített weboldal esetében kb. 150.000 Ft-tól indul.
  • Egy néhány fős ügynökség által készített weboldal esetében kb. 350.000 Ft-tól indul.
  • Egy nagyobb méretű ügynökség által készített weboldal esetében kb. 500.000 Ft-tól indul.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Tartalomkezelőrendszerek (CMS)

Egyedi CMS fejlesztése (tartalom kezelő rendszerek)

Az külön fejlesztett, egyedi CMS rendszerű honlapok kifejlesztése biztosan nagyobb költséggel jár, mint széles körben alkalmazott ingyenes CMS rendszerek használata, mint például a WP (WordPress), Drupal, Joomla és még sorolhatnánk. Az egyedi weboldalak fejlesztése gyakran teljesen nulláról indul, és az optimalizált kódolás révén jobban teljesíthetnek, mint a sablonalapú megoldások. Azonban az ilyen weboldalak létrehozása időigényesebb és költségesebb folyamat, mivel a fejlesztés nagyobb erőforrásokat és egyedi megoldásokat igényel.

Amikor megéri az egyedi fejlesztés, az függ az adott vállalkozás helyzetétől és terveitől. Az egyedi honlapok legnagyobb előnye a gyorsaság, ami létfontosságú lehet, ha hosszú távú keresőoptimalizálást tervezel. Azonban, az egyedi honlapok létrehozása jelentős befektetést igényel, ezért csak akkor éri meg, ha hosszú távú tervekkel rendelkezel és van rá anyagi kereted.

Ingyenes tartalomkezelő (CMS) rendszerek

Számos ingyenesen telepíthető CMS közül választhatnak a felhasználók, Magyarországon azonban a WordPress emelkedik ki népszerűsége miatt. Ennek egyik fő oka, hogy viszonylag könnyen kezelhető, és kevés technikai tudással is lehetővé teszi egy weboldal létrehozását. Azonban az ilyen platformoknak vannak hátrányai is. Mivel sok felhasználó nem rendelkezik megfelelő szakértelemmel, az így készült weboldalak minősége gyakran változó. Továbbá, a WordPress rendszer sebezhetőségei miatt az üzemeltetés rendszeres karbantartást, frissítéseket és biztonsági intézkedéseket igényel.

Ha nem szeretnél időt és energiát fordítani a weboldalad folyamatos felügyeletére, érdemes lehet egy zárt vagy előfizetéses CMS-t választanod, amelyek alapból magasabb szintű biztonságot és megbízhatóságot kínálnak. Ezek a megoldások kevesebb beavatkozást igényelnek a felhasználó részéről.

Mindemellett, az ingyenes rendszereken is lehetséges jól működő, stabil weboldalt létrehozni, de ez általában szakértői segítséget igényel. A WordPress széles körű használata azt is eredményezi, hogy sokan alacsony szaktudással vágnak bele, ami gyakran gyengébb minőségű, kevésbé hatékony honlapokhoz vezet.

Mi az a WordPress?

A WordPress egy ingyenes, nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer, amelyet weboldalak és blogok készítésére használnak. A rendszer kiválóan alkalmas tartalmak létrehozására, szerkesztésére és publikálására. Kezdetben kifejezetten blogolási platformként indult, de az évek során fejlesztői közössége által folyamatosan bővült és fejlődött, így ma már sokoldalú eszköz a webes tartalomkezelés terén.

A WordPress könnyen telepíthető és használható, és számos testreszabási lehetőséget biztosít a felhasználóknak. A rendszer adminisztrációs felülete intuitív és felhasználóbarát, így nincs szükség speciális programozói tudásra a használathoz. Amennyiben érdekel a WordPress Weboldal készítés átfogóbban is, javasoljuk, hogy olvasd el a témában készült blogcikkünk is.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

WordPress Rendszer Előnyei

A WordPress rendkívül sokoldalú és optimális megoldást kínál szinte minden területen. Az egyik legfontosabb előnye, hogy ingyenes, így bárki számára elérhető, és nem jelent anyagi terhet a weboldal készítése vagy kezelése. Ugyanakkor a WordPress professzionális eredményeket tesz lehetővé, így akár vállalkozások, bloggerek, kreatív szakemberek vagy online kereskedők is magas színvonalú weboldalt hozhatnak létre vele.

A WordPress egyszerű felhasználói felülete lehetővé teszi, hogy gyorsan és könnyen kezelni tudjuk a weboldalunkat. Az adminisztrációs felület intuitív és felhasználóbarát, így még kezdőként is könnyedén megtanulhatjuk a rendszer használatát. Ugyanakkor a WordPress rendkívül alakítható is, így testreszabhatjuk a weboldalunkat az egyedi igényeink szerint. Rengeteg sablon és bővítmény áll rendelkezésre, amelyekkel teljesen egyedi kinézetet és funkcionalitást adhatunk a weboldalunknak.

A WordPress a jó értelemben vett „célszerszám”, amelyet arra találtak ki, hogy segítsen minél könnyebben honlapot építeni és üzemeltetni. Az egyszerűsége és sokoldalúsága lehetővé teszi, hogy akár személyes blogot, vállalkozási honlapot, online boltot vagy akár hírportált is készítsünk vele. A WordPress rugalmas struktúrája és fejlesztőbarát környezete lehetővé teszi, hogy az egyedi igényeknek megfelelően testre szabjuk és fejlesszük a weboldalunkat.

Ingyenes és kiválóan bővíthető, továbbfejleszthető

A WordPress egy teljesen ingyenes platform, amely lehetővé teszi címlapok, aloldalak és bejegyzések létrehozását, szerkesztését és feltöltését, valamint blog indítását. Emellett lehetőség van menük létrehozására és szerkesztésére, tartalom kategorizálására, képek feltöltésére és szerkesztésére, videók beágyazására és még sok másra.

A WordPress használatával könnyedén megváltoztathatod a weboldalad kinézetét anélkül, hogy az eredeti tartalom elveszne. A sablonok, vagyis a WordPress témák határozzák meg a weboldal külső megjelenését, és számos ingyenes és fizetős változat közül választhatsz. Bármikor könnyedén váltogathatod a sablonokat a weboldaladon.

Ha ingyenes sablont keresel, érdemes megnézni a WPExplorer, a Theme Isle, a Catch Themes, Anders Norén vagy a hivatalos WordPress sablonok kínálatát. A legnagyobb választékot a Themeforest oldalán találod, azonban javasolt óvatossággal választani (erre később térünk ki).

A legjobb prémium (fizetős) sablonok között olyan teljesen kész termékek találhatóak, amelyeket a saját igényeid szerint alakíthatsz, valamint nagyon népszerűek a vizuális oldalépítő (page builder) megoldások is. Az utóbbiak lehetővé teszik, hogy könnyedén készíts egyedi webdesign-t akár a nulláról is. A Divi, az Oxygen és a StudioPress, Elementor termékei például nagyon népszerűek ebben a kategóriában.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Ma már minden jó sablon mobilbarát (reszponzív), tehát tökéletesen alkalmazkodik a különböző képernyőméretekhez. Ugyanolyan szépen jelenik meg mobiltelefonokon, tableteken, asztali számítógépeken és laptopokon is. A minőségi sablonok továbbá kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a weboldal sebessége és a keresőoptimalizálás terén.

A WordPressben a különböző funkciókért, mint például a biztonság, naptár, közösségi média integráció, képgaléria, webáruház stb., bővítmények (plugin) felelnek. Ezeket hasonlóan könnyedén telepítheted és cserélgetheted a weboldaladon. Elméletben a bővítmények segítségével bármennyi új funkciót adhatsz a weboldaladhoz.

Gyakorlatban azonban érdemes ésszel válogatni és figyelembe venni a weboldal terhelhetőségét. A bővítmények között találhatóak ingyenes és fizetős termékek is. Szerencsére sok jó minőségű ingyenes bővítmény létezik, és egyre többnek van magyar fordítása is.

Összefoglalva, ha nincsenek speciális igényeid és szeretnéd saját magad építeni a weboldaladat, a WordPress segítségével akár teljesen ingyenesen is megteheted. Ráadásul, ha ügyesen használod, a végeredmény is professzionális lesz.

De ha döntesz úgy, hogy vásárolsz fizetős sablont vagy bővítményt, esetleg szakértőt bízol meg a honlapod elkészítésével, még mindig sokkal olcsóbban jössz ki, mint ha teljesen egyedi weboldalt rendelnél.

Nincs feltétlen szükség programozói tudásra

Amikor még gyerek voltam, a kedvenc játékom a Lego volt. Azt szerettem benne, hogy szinte végtelen lehetőséget adott a kreativitásomnak. Bármit építhettem, amire csak vágytam, legyen az várostrom, közlekedési hálózat, űrhajó vagy kalózhajó.

A WordPress rendszerének logikája nagyon hasonlít a Lego játékhoz. Mint egyszerű felhasználó, fontos figyelnünk arra, hogy megfelelő építőelemeket válasszunk, és ezeket a megfelelő helyre illesszük be a weboldalunkon. Csak így lesz erős és stabil az elkészült honlapunk, éppen mint egy jól összerakott Lego építmény.

Ahogyan a Lego játéknál sem kell saját építőelemeket gyártanunk otthon, ugyanúgy a WordPress rendszerben sem kell a honlapunk építőelemeit teljesen saját kezűleg kifejlesztenünk.

A programozói tudásra sem feltétlenül van szükségünk, mert rengeteg előre elkészített megoldás közül válogathatunk.

Magának a WordPressnek a kezelőfelülete rendkívül felhasználóbarát. Minden olyan tevékenységet könnyedén elvégezhetünk rajta, ami a honlapunkkal kapcsolatos, legyen szó a külső megjelenés beállításáról vagy a tartalom létrehozásáról. Nem nehezebb kezelni, mint például a Facebook felületét, és nem bonyolultabb, mint az alapszintű Windows használata.

Sokoldalúság: szinte bármilyen weboldal elkészíthető WordPresszel

A WordPress rendszer kiváló megoldást nyújthat számos weboldaltípus számára, legyen az egy blog, online tanfolyam platform, vállalati bemutatkozó honlap, webáruház, többnyelvű weboldal vagy bármilyen más egyedi igényekre szabott oldal.

A WordPress felhasználói közösségében megtalálhatóak éttermek, zenekarok és előadóművészek, közéleti személyiségek, kis- és középvállalkozások, akik különböző szolgáltatásokat kínálnak, valamint magánegészségügyi intézmények, webáruházak és híroldalak.

A világ legnagyobb WordPress alapú weboldalai közé tartozik például a Vogue és a Variety magazin, a Mercedes-Benz, Usain Bolt és Katy Perry webhelye. Magyarországon olyan népszerű oldalak működnek WordPress alapokon, mint a 24.hu, a Magyar Nemzet, a FirstMed klinika és még naphosszat sorolhatnánk. Összegezve, nagyon egyedi igényeket kell szolgáljon a weboldalad, ha a WordPress nem felel meg rá.

A legtöbb funkcionalitás hatékonyan megoldható különböző sablonok és bővítmények segítségével. Habár egyes összetettebb vagy nagyon specifikus feladatokhoz programozói beavatkozásra lehet szükség, ezek az esetek általában kevésbé gyakoriak. A WordPress rendszer nagy rugalmasságot biztosít a felhasználók számára, hogy testreszabják és alkalmazkodjanak az egyedi igényekhez, anélkül hogy fejlesztői mélyreható tudással rendelkeznének.

Rengeteg elérhető tananyag és segítség

A WordPress népszerűségének hatalmas előnye az, hogy az interneten szinte végtelen mennyiségű tudásanyag áll rendelkezésre hozzá. Ha elakadsz vagy kérdésed merül fel, mindig könnyen találsz segítséget.

Rengeteg cikk, YouTube-videó, ingyenes és fizetős online tanfolyam, valamint felhasználói és fejlesztői fórumok várnak arra, hogy felfedezd őket. Például a Honlapszaki blog is remek forrás lehet. Más weboldal készítő platformok nem dicsekedhetnek ugyanezzel a hatalmas tudásbázissal.

Természetesen a mennyiség nem mindig garancia a minőségre, és valószínűleg szembetalálkozol néhány felszínes vagy rosszul megírt/szerkesztett tartalommal is. Azonban a WordPress rendszer szinte minden aspektusához megtalálható jó minőségű, informatív és valódi segítséget nyújtó tudásanyag némi keresés által.

A WordPress Hátrányai

Mint minden másnak, a WordPressnek is vannak buktatói, azonban nem annyira sok, és nem olyan súlyosak, mint ahogy néhány elterjedt tévhit sugallja.

Felesleges funkciók

A WordPress hátrányai főként a sokoldalúságából erednek. Alapvetően már rengeteg beépített funkcióval rendelkezik, és ez a sokoldalúság tovább növekszik a hozzáadott bővítményekkel. Azonban ez a sok funkció több kódot jelent. Ha nem használod az alapértelmezett WordPress vagy sablonban található funkciókat, akkor ezek felesleges „súlyt” jelenthetnek a weboldalad számára.

Emiatt a WordPress nem túl „könnyűsúlyú” rendszer. Ez megmutatkozhat például a weboldal sebességén. A weboldal sebessége számos tényezőtől függ – a legfontosabb talán a WordPress tárhely minősége -, és nem feltétlenül a WordPress hibája, hogy sok lassú weboldal található, amelyek WordPress alapúak. Inkább a rosszul megírt sablonok és bővítmények okolhatóak ezért.

Szerencsére a WordPress weboldalak gyorsítása sok esetben egyszerű módszerekkel megoldható, még komolyabb háttértudás nélkül is.

Rengeteg a pocsék sablon és bővítmény

Ahol nagy választék áll rendelkezésre, ott elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb megjelenjenek alacsony minőségű termékek. Ez a helyzet nem különbözik a WordPress esetében sem.

Például ott van a Themeforest, a világ legnagyobb sablonpiaca, ahol számos minőségi termék megtalálható, de ugyanakkor rengeteg alacsony minőségű munka is előfordul. Csak az idő múlásával derülhet ki, ha egy sablon rossz, és csak az időnket és pénzünket pazarolja. Extrém esetekben egy sablon nemcsak idegesítő, hanem veszélyes lehet, ha tartalmazhat kiirthatatlan linkeket vagy kártékony kódot, amely kárt okozhat a weboldalunkon.

Azonban az óvatosságra van szükség a bővítmények kiválasztásakor is. Sok bővítményt nem frissítenek, ezért idővel kompatibilitási problémák merülhetnek fel más bővítményekkel. Az elavult bővítmények pedig komoly biztonsági kockázatot jelenthetnek.

Gyakran előfordul, hogy a bővítmények használatából eredő működési problémák okoznak gondokat sok WordPress weboldalon. Minden új bővítmény telepítésekor érdemes feltenni a kérdést: valóban szükségem van erre a funkcióra? Biztos vagyok benne, hogy szükség van még egy csúszka animációra a mozgó háttér előtt, külön bővítményként megvalósítva?

Ezenkívül előfordul, hogy a weboldal tulajdonosok a bővítményekből eredő problémákat újabb bővítmény telepítésével próbálják megoldani. Ez ritkán vezet jó eredményre. Sokkal biztonságosabb megközelítés, ha eleve minimalizáljuk a weboldalon futó bővítmények számát. Minél kevesebb van belőlük, annál kisebb az esélye a problémák kialakulásának.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Rendszeres és folyamatos karbantartást igényel

Bár a WordPress rendkívül népszerű és sok előnyös tulajdonsággal rendelkezik, fontos megemlíteni egy olyan aspektust, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Bár ez nem igazán tekinthető „hátránynak”, sokan mégsem tulajdonítanak kellő figyelmet a rendszeres karbantartás jelentőségének. Amikor aztán problémák merülnek fel a weboldallal, az emberek hajlamosak a WordPress-t hibáztatni, holott az egész kellemetlenséget elkerülhették volna, ha betartottak volna néhány egyszerű szabályt.

Ezek közé tartozik például a rendszeres biztonsági mentés készítése, a weboldalon található eszközök (sablonok, bővítmények, WordPress maga) frissítése és az adatbázis tisztán tartása. Az ilyen teendők elhanyagolása sok kellemetlenséget okozhat, és felesleges problémákhoz vezethet.

Amennyiben bővebben érdekel a WordPress Karbantartás, írtunk erről is egy átfogó cikket.

A legtöbb weboldal számára ideális, de mint mindenben, itt is vannak kivételek

Bár a WordPress rendkívül sokoldalú és lehetővé teszi számos funkció beépítését egy weboldalba, vannak olyan specifikus vagy rendkívül komplex feladatok, amelyek nem oldhatóak meg igazán hatékonyan a WordPress keretein belül. Ilyen esetekben egyedi fejlesztésre van szükség, amely nem mindig olcsó.

Mielőtt arra a következtetésre jutsz, hogy az igényeid a nagyon különleges és bonyolult kategóriába tartoznak, érdemes konzultálni egy szakemberrel. Lehet, hogy a kívánságaidat könnyedén meg lehet oldani a WordPress segítségével is, anélkül, hogy egyedi fejlesztésre lenne szükség.

A WordPress, mint rendszer biztonságos?

Röviden összefoglalva: igen, rengeteg kritika éri a WordPress rendszert a vélt sebezhetősége miatt, de ha jobban belegondolunk, ez nem is meglepő. Egyrészt nincsenek tökéletesen biztonságos szoftverek. Másrészt a WordPress a világ legelterjedtebb weboldal-motorja, és becslések szerint az internet leglátogatottabb 10 millió weboldalának egyharmada használja a WordPress rendszert. Ezáltal elkerülhetetlen, hogy ezek között a weboldalak között olyanok is legyenek, amelyeket rosszindulatú kódok fertőznek meg, vagy hackerek törnek fel.

Bár nincs megbízható adat erről, de már csak azért is rengeteg weboldalról beszélhetünk, ha csak minden háromszázadik WordPress alapú oldalon jelentkezik valamilyen biztonsági probléma. Ez nagy szám – miközben az összes WordPress weboldalhoz képest mégis viszonylag alacsony.

A folyamatos fejlesztésnek köszönhetően a WordPress, hibáival együtt, az internet biztonságosabb alkalmazásai közé tartozik. Annak ellenére, hogy a hackerek folyamatosan próbálnak kihasználni biztonsági részeket, a WordPress rendszer rendszeres frissítésekkel reagál ezekre a problémákra. Ezért kiemelten fontos a frissítések figyelése és végrehajtása. A legtöbb WordPress biztonsági probléma oka az elavult, régóta nem frissített vagy nem megbízható forrásból származó eszközök használata.

Sajnos senki sem ígérheti, hogy a weboldalad soha nem fog feltörni vagy nem lesz vírusos. Azonban ha betartasz néhány alapelvet, például biztonságos és megbízható tárhelyet választasz, rendszeresen karbantartod és frissíted a weboldaladon futó eszközöket, minimalizálhatod a weboldaladat fenyegető veszélyeket.

Konklúzió: Akkor most a WordPress-es honlapok jók-e vagy sem?

A WordPress rendkívüli előnyeihez képest a hátrányai elenyészőek. Egyszerűen megállapítható, hogy 2023-ban (és ez a helyzet lesz jövőre is, valamint valószínűleg azután is) a WordPress a világ legjobb tartalomkezelő szoftvere. Ez a piacon a leginkább sokoldalú és könnyen használható weboldal-motor, ráadásul még ingyenes is.

Minden bátorsággal kezdd el használni, csak tartsd szem előtt a buktatókat és hogyan kerülheted el azokat.

A blogomon számos cikk található erről a témáról. Az induláshoz különösen ajánlom a „Weboldal Készítés Árak és Infók 2023-ban” és a „WordPress Weboldal Készítés: Lépésről lépésre” bejegyzéseimet.

Gyakran Ismételt Kérdések

Nos, erre nem lehet egyszerűen válaszolni. Minden cég más-más igényekkel keres meg minket. Egy céges Wordpress Weboldal készítés árazását tekintve figyelembe kell venni a funkcionális igényeket, és a rendelkezésre álló időt is.

Egy kifejezetten egyszerű céges Wordpress oldal piaci ára 200.000Ft-tól indul, a webshopok esetén pedig 450.000Ft-tól érdemes kalkulálni. Ez persze közel sem reprezentatív, mivel minden wordpress weboldal készítésére egyéni árajánlatot adunk. Úgy érzed tudnánk együtt dolgozni? Keress Minket bátran!

Egy egyszerűnek mondható céges Wordpress Weboldal elkészítéséhez átlagosan 1-2 hétre van szükség. Átlagosan ez egy főoldalt és 4-5 aloldalt jelent.

Amennyiben ennél több információt kell megjeleníteni, illetve több a funkcionális igény, ez meg tudja növelni a wordpress weboldal készítési idejét. Nyilván specifikációtól függ főként, de ebben az esetben már 2-3 hétre lehet számítani.

Egy Wordpress-es Webshop (WooCommerce) elkészítése szintén függ az igényektől. Pl.: online számlázóprogram összekötés, online fizetés integráció, marketing funkciók (kosárelhagyás figyelmeztető, popupok), többnyelvűség és több valutafizetési igény. Átlagosan egy Wordpress alapokon futó WooCommerce-s webáruház elkészítéséhez 3-5 hétre van szükség.

A témáról írtunk bővebben, ezt itt tudod megtekinteni.

Nagyon gyakran felmerül kérdésként, hogy a Wordpress, mint tartalomkezelő rendszer, biztonságos-e. Nyílt forráskódú és közkedvelt CMS rendszer révén, sajnos a hackerek körében is kedvelt. Viszont, és ez egy határozott viszont, amennyiben megfelelő körültekintéssel választjuk ki a Wordpress Weboldalunk sablonját, a hozzá tartozó bővítményeket és a fejlesztőnket, akkor nem kell aggódnod.

Az egyik legfontosabb tétele a biztonságnak a megfelelő Wordpress sablon és a weboldalhoz tartozó bővítmények.

Rengeteg időt, pénzt és energiát áldozunk arra, hogy felkutassuk a megfelelően összerakott sablonokat, amiket aztán nyugodt szívvel tudjunk ajánlani ügyfeleink részére. Ezek szinte kivétel nélkül prémium sablonok, amiket nagymúltú és jó hírnevű fejlesztő cégek adnak ki. Ezt rendszeresen frissítik, a biztonsági réseket betömik és folyamatosan igazítják az aktuális programozási trendekhez.

Ez szintén elmondható az általunk készített wordpress weboldalakon használt bővítményekre is. A legtöbb ismert bővítményhez van lifetime ügynökségi licenszünk, viszont folyamatosan felülvizsgáljuk, jelent-e meg új bővítmény a piacon, amit ügyfeleink weboldalain fel tudunk-e használni.

A Wordpress Weboldalad megjelenésének csak a fantáziád szab határt. Vannak előre elkészített sablonok, amik közül választhatsz, ezeket tudjuk kombinálni is, illetve 100%-osan egyedi dizájnt is tudunk készíteni. A dizájn akár mással is elkészíttetheted, mi kész tervekből is tudunk dolgozni.

A WordPress kezelőfelülete rendkívül felhasználóbarát.  A különböző menüpontok logikusan vannak strukturálva.

Így egy-két kattintással elérjük  a weboldalon található tartalmaink módosítását, blogposzt feltöltést, szerkeztés, weboldalon található menüsor szerkesztését. Dedikált helyet kapnak a feltöltött fájlok, képek. Ezeket a képeket egyébként a rendszer engedi szerkeszteni, de azért a piacvezető Canva-tól nagyon messze van.

Mindezt akár egy telefon vagy tablet segítségével, bárhonnan.

Abszolút, bármikor bővíthető. Gyakran szoktuk is javasolni ügyfeleinknek, hogy első körbe egy egyszerűbb oldallal induljanak és amikor már elkezdett árbevételt termelni a weboldal, utána tudjuk még „reszelgetni”. Ez bár ellentétes a rövidtávú céljainkkal, de hosszútávon jobban jár az ügyfél, illetve Mi is. 🙂

A rendszer ilyen szempontból nagyon rugalmas. Kezdhetünk egy egyszerű céges bemutatkozó oldallal később pedig többnyelvesítjük, felugró ablakokat tudunk hozzátenni, integrálhatunk hozzá webshop modult is és egyéb marketing szempontból hasznos módosítást végezhetünk el.

Abszolút, bármikor bővíthető. Gyakran szoktuk is javasolni ügyfeleinknek, hogy első körbe egy egyszerűbb oldallal induljanak és amikor már elkezdett árbevételt termelni a weboldal, utána tudjuk még „reszelgetni”. Ez bár ellentétes a rövidtávú céljainkkal, de hosszútávon jobban jár az ügyfél, illetve Mi is. 🙂

A rendszer ilyen szempontból nagyon rugalmas. Kezdhetünk egy egyszerű céges bemutatkozó oldallal később pedig többnyelvesítjük, felugró ablakokat tudunk hozzátenni, integrálhatunk hozzá webshop modult is és egyéb marketing szempontból hasznos módosítást végezhetünk el.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Bérelhető tartalomkezelő (CMS) rendszerek

Az elmúlt években a bérelhető weboldalépítő platformok, mint például a Squarespace, Wix és Webflow, jelentős fejlődésen mentek keresztül, főként a technológiai újításoknak köszönhetően. Magyarországon egyelőre kevés szakember specializálódott ezekre a megoldásokra, mivel funkcionalitásban még nem érik el a WordPress szintjét. Azonban ez a jövőben változhat. A bérelhető platformok egyik legnagyobb előnye a hagyományos tartalomkezelő rendszerekkel szemben, hogy minden, a weboldallal kapcsolatos műveletet kényelmesen elvégezhetünk egy böngészőből. A tartalmak szerkesztése és kezelése egyszerű, így nincs szükség folyamatosan fejlesztői segítségre a változtatásokhoz. Bár ezek a rendszerek többnyire sablonokra épülnek, sok közülük lehetőséget biztosít az egyedi megjelenés kialakítására is, ami fontos tényező lehet az árazásnál.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

SEO (keresőmotor optimalizálás) és egyéb online marketinggel kapcsolatos költségek

Tapasztalataim szerint sok ügyfél úgy gondolja, hogy miután elkészült a vállalkozásuk weboldala és kifizették a projektet, további gondoskodásra már nincs szükség. Azt várják, hogy a látogatók maguktól érkeznek, és az oldal rövid időn belül az első helyekre kerül a Google keresőjében. Azonban a valóság az, hogy a sikeres online jelenlét fenntartása folyamatos erőfeszítéseket igényel.

Ahhoz, hogy weboldalad valóban eredményes legyen, rendszeresen frissíteni és optimalizálni kell a tartalmat, végezni kell keresőoptimalizálást, modernizálni kell a dizájnt, és nyomon kell követni az analitikai adatokat. Ha elhanyagolod ezeket a lépéseket, a várt eredmények elmaradnak. Az online jelenlét folyamatos fejlesztése elengedhetetlen a hosszú távú sikerhez.

Weboldal tartalom- és szerkezetváltoztatások

Az, hogy egy honlap sikeres legyen, folyamatos munkát és figyelmet igényel, ezért fontos felkészülni erre a tényre. Sokan azonban nem számítják bele ezt a költségvetésükbe. Ritka az olyan weboldal, aminek karbantartására évekig nincs szükség, általában mindig van mit javítani és fejleszteni rajta. Tanácsom az, hogy érdemes előre tervezni és kalkulálni a lehetőséget, hogy a honlappal kapcsolatban frissítéseket és módosításokat kell majd végezni.

Online marketing (leginkább PPC) hirdetések

A fizetett hirdetések, mint például a Facebook Pixel, Google Ads és a vásárolt bannerek és PR cikkek, hatékony módszert jelentenek a weboldal gyors népszerűsítésére és látogatók szerzésére. Azonban fontos, hogy ezek tervezését és lebonyolítását alaposan megtervezd. Ha nem szakértőre bízod a kampánykezelést, fennáll a veszélye annak, hogy a költségvetésed gyorsan elfogy anélkül, hogy jelentős eredményeket érnél el. Az online térben lévő hirdetések ugyanis csak addig vonzanak látogatókat, amíg a kampányok aktívak és finanszírozottak, ráadásul a várt konverziós arány sem garantálható.

SEO (Keresőoptimalizálás) plusz hozzá tartozó árak 2024-ben

A keresőoptimalizálás (SEO) egy összetett és folyamatos munkát igénylő folyamat. Sokan azt gondolják, hogy ha a weboldaluk keresőbarát kialakítást kap, akkor automatikusan az első helyekre kerül majd a Google találati listáján minden fontos kulcsszóra. Ez azonban csak részben igaz, mivel az online verseny rendkívül intenzív, és a versenytársak is folyamatosan dolgoznak weboldalaik optimalizálásán. Ha nem tartod lépést a konkurenciával, gyorsan háttérbe szorulhatsz. Természetesen előfordulhatnak olyan esetek, amikor egy oldal kevésbé versenyképes kulcsszavakra összpontosít, de ez a helyzet ritka.

Ahhoz, hogy folyamatosan jó helyezést érj el a keresőkben, rendszeresen foglalkozni kell a weboldalad optimalizálásával. Két lehetőség áll rendelkezésedre: saját magad készíthetsz tartalmakat és ezzel az idődet áldozod be, vagy felbérelsz egy SEO szakértőt, aki elvégzi a szükséges feladatokat. Mindkét módszer költséges, és növelheti a havi kiadásaidat. Ugyanakkor a SEO hosszú távon érdemes befektetés, mivel tartós és költséghatékony forgalmat generál, szemben a fizetett hirdetési kampányokkal. Egy SEO szakértő segítségével nemcsak jobb eredményeket érhetsz el a kulcsszavas versenyben, hanem hosszú távon stabilabb látogatottságot is biztosíthatsz weboldalad számára.

Freelancer SEO szakember árak és költségek7.000 – 30.000 Forint / óra 
Kisebb SEO ügynökségi árak és költségek12.000 – 30.000 Forint / óra 
Közepesnek mondható SEO ügynökségi árak és költségek17.000 – 60.000 Forint / óra 
Nagyobb SEO ügynökségi ára és költségek30.000 Forint / óra 
SEO ügynökségi árak és költségek 2024-ben Magyarországon (Budapest és környéke)

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Közösségi média

Az online jelenlét szempontjából a közösségi média megkerülhetetlen. Ha erősíteni szeretnéd az oldalad SEO-ját és növelni a márkád ismertségét, valamint potenciális megrendelőket szeretnél elérni, akkor rendszeres megjelenésre van szükséged a social médiában. Azonban sokan tévesen azt gondolják, hogy néhány fotó feltöltése havonta elegendő a jelenlét fenntartásához.

Az igazság az, hogy állandóan érdemes kivenned a részed a social médiában, ami akár naponta több posztot is jelenthet. Ezeket a posztokat megtervezned és megosztanod, aminek eredményeként folyamatosan időt vesz igénybe, vagy bérelned kell egy munkatársat, aki erre specializálódott. Ha nincs elegendő kapacitásod, akkor érdemes lehet kiszervezni a közösségi média kezelését egy külsős cégre, ami további költségeket jelenthet az oldalad számára.

Hogyan briefeld a honlapkészítő kivitelezőt? Avagy hogy kérj ajánlatot weboldal készítésre.

Vannak olyan árajánlatkérések, amelyeknél már az elején világos számomra, hogy nem szeretnék részt venni a projektben. Ilyen esetekben mindig udvariasan válaszolok, megköszönöm az érdeklődést, és jelzem, hogy nem tudom vállalni a munkát. Nagyon ritka esetben előfordul, hogy egyáltalán nem reagálok. Ez leginkább akkor történik, ha az árajánlatkérő üzenetéből egyértelműen kiderül, hogy nem szánt időt arra, hogy megismerje a tevékenységemet vagy a weboldalamon elérhető információkat.

Tájékozódj kitől kérsz ajánlatot weboldal készítésre

Előfordul, hogy olyan árajánlatkéréseket kapok, amelyek olyan szolgáltatásokra vonatkoznak, amiket nem is kínálok. Ezek tipikusan személytelen megkeresések, ahol az érdeklődő nem fordít időt arra, hogy utánanézzen, pontosan mivel foglalkozom. Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy előzetesen tájékozódjon arról, kivel szeretne együttműködni, nem lehet meglepődve, ha nem kap választ a személytelen árajánlatkérésére.

Ne kérj a próbamunkás ajánlatkéréseket. Ingyen senki sem fog kiemelkedő munkát végezni

Bár egyre kevésbé gyakori, még mindig előfordulhat, hogy olyan kéréseket kapok, melyekben ingyenes próbamunkát kérik tőlem. A tender folyamatok során végül a legjobbnak ítélt ajánlattevő nyeri el a munkát. Míg a nagyvállalatok esetében a tender pályázatok teljesen normálisak, a kisebb vállalkozások általában nem készítenek díjmentes terveket, hacsak nem rendelkezik már nagy hírnévvel a cégük.

Fogalmazd meg a lehető legpontosabban az igényeid!

Ajánlatkérés előtt, érdemes alaposan átgondolni néhány fontos szempontot: hány oldalt szeretnél, milyen funkciókra van szükséged, milyen vizuális stílust képzeltél el, és milyen határidőkben gondolkodsz. Ha részletes információkat adsz meg már az elején, nemcsak saját magadnak spórolsz időt, hanem a webfejlesztők is könnyebben készíthetnek pontos árajánlatot. Minél átfogóbbak az adatok, annál precízebb lesz az ajánlat, így elkerülhetők a felesleges egyeztetések és a késedelmek.

Weboldal készítési csapdák 2024-ben, avagy mire figyelj hatványozottan

Végül tekintsünk át három gyakori marketing csapdát, amelyeket könnyen elkerülhetsz, ha megfelelően felkészült és tájékozott vagy.

A legkedvezőbb ár nem mindig olcsó a végén, avagy az olcsón elkészített weboldal csapdája

Minden iparágban gyakori jelenség, hogy a kezdetben olcsónak tűnő megoldások végül sokkal többe kerülnek, és ez különösen igaz a weboldalkészítésre. Az alacsony árak csábítóak lehetnek, de gyakran rejtett költségek vagy minőségi hiányosságok állnak mögöttük. Egy olcsón elkészített honlap végül akár a háromszorosába is kerülhet, ha a kivitelező nem rendelkezik megfelelő szakértelemmel vagy tapasztalattal, és utólagos javításokra, módosításokra van szükség.

A webfejlesztési piacon rengeteg versenytárs igyekszik helyet találni magának, és sokan próbálnak alacsony árakkal ügyfeleket szerezni. Azonban az árak lenyomása gyakran a minőség rovására megy, és ha nem vagy körültekintő, hosszú távon több időt, energiát és pénzt veszíthetsz. Bár lehetséges alacsonyabb költségvetésből is weboldalt készíttetni, fontos tisztában lenni azzal, hogy ez sok esetben kompromisszumokat jelent. Az olcsó megoldások mögött rejlő kockázatokat nem szabad figyelmen kívül hagyni, különben könnyen ráfizethetsz a kezdeti megtakarításokra.

Drága, de mégis vacak? – A „prémium” és „magas minőségű” weboldal készítés buktatói

Meglepő, hogy az alacsony minőségű szolgáltatók is előszeretettel használják a „prémium” kifejezést, ami jól tükrözi a túltelített magyar piacot. Eredetileg a „prémium” és a „magas minőségű” szavak a kiváló minőség szinonimái voltak, amely az ügyfelek bizalmának megnyerésére szolgált.

Bár a „prémium honlapkészítés” vagy a „prémium honlap” kifejezések jól hangzanak, sajnos a weboldalkészítés világában ezek gyakran üres marketingfogásokká váltak, amelyeket gyenge minőséget kínáló cégek használnak. Csak kevés kivétel akad, ahol valóban ez a minőség tükröződik. Szomorú, hogy ez a szó mára elveszítette eredeti jelentését.

Fontos szem előtt tartani, hogy igazi prémium honlapot alacsony költségen nem lehet előállítani – az olcsó és a prémium nem járnak kéz a kézben. Az ügyfeleknek ébernek kell lenniük, hogy ne essenek bele ezekbe a csapdákba!

Nincs semmi ingyen – Az „ingyenes” weboldal készítés rejtett buktatói

Az „ingyenes” kifejezés gyakran csak egy marketingfogás, amely arra szolgál, hogy bevonzza az ügyfeleket. Az ingyenes ajánlatok mögött gyakran átláthatatlan szerződések és rejtett költségek bújnak meg. Ilyen szolgáltatásoknál ritkán van garancia, és nincs utánkövetés – minden kisebb módosításért külön díjat számolnak fel.

Az ingyenes weboldalkészítő platformoknál általában nem kapsz teljes hozzáférést a weboldaladhoz, így ha úgy döntesz, hogy másik szolgáltatóhoz költöznél, komoly összegeket kell fizetned. Ezért, még ha szűkös is a költségvetésed, érdemesebb megbízhatóbb, de kicsit drágább kivitelezőt választani, vagy akár saját magad elkészíteni az oldalt egy weboldalkészítő szolgáltatás segítségével. Az ingyenesség vonzó lehet, de a végén gyakran többet fizetsz, mint gondolnád.

Mennyi idő alatt készül el egy weboldal?

Nagyon változatos az ügyfélköröm, azonban egy kérdést majdnem mindig feltesznek. „Mennyi idő, mire kész lesz a weboldalam?” Mit is jelent, hogy kész? A legtöbb esetben egy honlap olyan, mint egy családi ház, mindig kell valamit csinálni rajta. De tekintsük úgy a kérdést, hogy mennyi idő mire egy weblap elkészül a nulláról, egy már használható szintre, azaz lehet hirdetni. Nos ez nagyon sok tényezőtől függ, ezt vesszük végig lentebb.

Először is nézzük meg a lépéseket.

1. Az ügyfél tájékozódik a lehetőségeiről

Amikor valaki elhatározza, hogy szeretne weboldalt vagy webáruházat vállalkozásának vagy cégének, több lehetőség is felmerül. Az első és egy induló vállalkozásnál (látszólag) a legkézenfekvőbb, ha Te magad csinálod meg. A végeredmény a legtöbb esetben nem lesz az igazi, de láttunk már cégvezetőt, aki kifejezetten korrekt honlapot tudott csinálni. Ez persze mind idő, türelem, kedv és szakértelem kérdése. 

A második opció, hogy egy közeli ismerősét vagy rokonát kéri meg. Vannak esetek, amikor ez egy jó döntés is tud lenni, de a visszájára is sülhet. Több olyan ügyfelünk is volt már, akinek megromlott a viszonya egy családtagjával vagy közeli ismerősével emiatt. Ez általában két okból adódik: a pénz és a hozzáállás. Mivel a hozzátartozó a piaci ár töredékét (sem) kéri el az oldal elkészítéséért, valószínüleg nem lesz annyira motivált a munka kiváló elvégzésében, a „megrendelő” részéről pedig a visszajelzés adása tud problémás lenni. Ugyanis nem elvárható egy azonos minőségű oldal, mint ha egy szakértő csinálta volna. 

A harmadik lehetőség pedig, mint előbb már utaltam rá, megbízol egy szabadúszót vagy ügynökséget. Egyértelműen kijelenthető, hogy ez lesz a három opció közül a legdrágább, azonban fontos mérlegelni azt is, hogy mennyi időt és idegeskedést takaríthat meg Neked. Így azzal tudsz foglalkozni, amivel kell. A cégvezetéssel.

A első két opció nagyon sok tényezőn múlik; mennyi időt szánsz rá, mennyire értesz hozzá, stb., éppen ezért nem lehet egy örökérvényességű igazságot írni róla. így ez a cikk a harmadik eshetőséget tárgyalja ki.

2. Kivitelező keresése és ajánlatkérés

Amennyiben az ügyfél úgy dönt, hogy inkább szakemberre bízza weboldala elkészítését, szintén két opciója van;

  • Szabadúszót megbízni
  • Ügynökséget keresni

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a döntés nem feltétlen lesz kihatással a honlapod minőségére. Ugyanis fontos tisztázni, hogy a legtöbb ügynökség projektalapon dolgozik alvállalkozókkal. Így könnyen lehet, hogy az oldalad elkészítéséért szintén egy szabadúszó lesz a felelős. Mindkét kivitelező típusnak megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Szabadúszó

Előnyök: Általában gyors teljesítési idő, kevesebb adminisztrációs idő, kedvezőbb ár, közvetlenebb kapcsolat
Hátrányok: Váratlan események, pl.: lebetegedés, szabadság esetén csúszik az átadási idő.

Ügynökség

Előnyök: Megbízható hosszantartó üzemelés, emiatt kiszámítható együttműködés
Hátrányok: Költségesebb, sokszor lassabb és összetettebb egyeztetés. (főként az ügyfél és a fejlesztő között)

2.1 Mi alapján dönts?

Az ajánlatkérésnél fontos megjegyezni, hogy a kapott ajánlatok nagyon eltérőek lesznek. Árban, tételek terén, vállalási időt tekintve, stb. Így javaslatom szerint nem feltétlen előnyös csupán árazás alapján dönteni. Érdemes mérlegelni több ajánlatot egymás mellett, tételszinten átnézni, referenciákat átnézni. Olyan apróságok is számítanak, mint pl.: telefonbeszélgetés minősége, ajánlat külleme, kivitelező weboldala. Amit azonban a legfontosabbnak tartok, hogy a szimpátia meglegyen közted és a kivitelező között. 

3. Igény felmérése

Amikor beérkezik egy érdeklődés, minden esetben felmérem az ügyfél igényeit a honlappal kapcsolatban. Legtöbb esetben erre elég egy telefonos beszélgetés is. Persze ez nem mindig elegendő, olyankor egy személyes vagy online megbeszéléssel érdemes kezdeni. Fontos, hogy a weboldal készítése rengeteg tényező miatt csúszhat drasztikusan. Tapasztalatom szerint a tartalmi elemek és a visszajelzések miatt csúszik meg a folyamat. Épp ezért célszerű összegyűjteni gondolatot, tartalmi elemet a könnyebb és gördülékenyebb közös munka érdekében, ezzel felgyorsítva azt:

  • képek, szövegek, videók, stb.
  • honlap stílus elemek (színek, stílusok, esetleg betűtípusok, stb.)
  • pár weboldal, ami tetszik (lehet a konkurenciáé is)
  • domain név
  • funkciók (kapcsolati űrlap, beágyazott videók, webshop, stb.)

Persze abban az esetben sincs gond, ha ezek nincsenek meg, viszont a honlap készítés idejét erősen redukálja.

4. Árajánat küldése

Miután felmérem az igényeket a weboldallal kapcsolatban, küldök egy személyre szabott árajánlatot, aminek a tartalmi elemeit részletezem, ezt a lépést próbálom viszonylag hamar elvégezni. Ez általában 1-2 munkanapos átfutási időt szokott jelenteni.

5. A honlap látványtervének készítése

Miután az ügyfél elfogadta az árajánlatot, én a rendelkezésre álló adatokkal elkészítem a weblap látványtervét, ezt elküldöm az ügyfél részére. Azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy miután elküldtem a weboldal látványtervét, akkor az az ügyfélen múlik, hogy mikor tekinti meg azt. Ilyenkor nem szerencsés sokat halogatni a megtekintést, ugyanis addig érdemben nem haladhat a munka.

6. Változtatások

Amennyiben vannak módosítási javaslataid, ezeket a kivitelező szívesen hallja, főleg, ha a meglátásod az oldal minőségét javítják. 

Amik azonban rátehetnek az elkészítési időre:

  • a változtatási javaslatok külön, napok múlva lesznek elküldve
  • az elkészített honlapon a változtatásokat az ügyfél későn nézi meg, így későn érkezik reagálás

Persze, teljesen érhető, ha szükséged van pár napra az oldal átnézéséhez.

7. Elkészül a honlap és az ügyfél megkapja a bejelentkezési lehetőségeket

Ha mind a 6 lépés lezajlott, az ügyfél meg is kapja a kulcsrakész honlapját, annak a belépési adataival együtt.

Összegzés

A honlap készítés folyamata eltérhet, azonban nagyrészt ezekből épül fel.

Na de mennyi idő?

Akkor térjünk rá az időre. Amennyiben az összes pontnál elkerültük a hibalehetőségeket, egy egyszerű oldal elkészítése kevesebb, mint egy hét, viszont minél bonyolultabb egy honlap annál több idő. Egy üzleti weboldal elkészítése aloldal számtól függ, de nagyjából 1-4 hét között van. Egy összetettebb webshop esetében már inkább hetekről, hónapokról beszélhetünk.

Weboldal készítés folyamata 5 lépésben

Hasonlóan bármely fejlesztési folyamathoz, a weboldal fejlesztés során is követni kell bizonyos lépéseket a siker érdekében. A lépések végrehajtása elengedhetetlen vagy legalábbis erősen ajánlott. Ellenkező esetben, ha kihagysz egy lépést a weboldal fejlesztésnél, egy későbbi szakaszában biztos, hogy fel fog tűnni annak hiánya. Utólag sokkal nehezebb és bonyolultabb lesz megoldani a problémát. Cikkünkben bemutatjuk a weboldal fejlesztés folyamatának 5 alapvető lépését.

1. Információk összegyűjtése a weboldal fejlesztése előtt

A legelső lépés minden esetben a fejlesztéshez szükséges információk összegyűjtése. Ez megalapozza a weboldal fejlesztés többi lépését is.
A megfelelő információk összegyűjtéséhez először is a megfelelő kérdéseket kell feltenned: Mi a fejlesztés célja? Miután megválaszoltad ezt a kérdést, elkezdheted összegyűjteni a termékekkel, versenytársakkal és az egész iparággal kapcsolatos, számodra szükséges konkrét információk összegyűjtését.


Ezeket az információkat első körben a megbízótól szoktam megkérdezni, de vannak olyan esetek, amikor további kutatásra, elemzésre van szükség ahhoz, hogy egy iparág minden sajátosságát megismerve a lehető legtöbbet hozzam ki az új weboldalból, ezt nevezhetjük konkurencia felmérésnek is.

A konkurenciák átvizsgálása után érdemes egy kicsit ötletelni. Mi az, amit bizonyos versenytársak jól vagy éppen rosszul csináltak a weboldaluk fejlesztése során. Mi az, amit érdemes ellesni tőlük és mi az, amit mindenképp felejtsünk el. 
 

2. Terv készítése a weboldal fejlesztéséhez

 
Ez a teljes weboldal fejlesztési folyamat egyik legfontosabb lépése.
Több tucat sikeres weboldal fejlesztése után kijelenthető, hogy ennek a lépésnek a kihagyása a weboldal fejlesztés kudarcát eredményezi. A terv elkészítése alatt azt értem, hogy az eddig összegyűjtött információkat rendszerezni kell, és meg kell azt is határozni, hogy mi vonatkozik a tartalomra, mi a programozásra és mi a grafikai megjelenésre. Ezáltal a megfelelő szakemberek részére lehet delegálni (vagyis kiszervezni) őket.

Ebben a lépésben kell elkészíteni a weboldal specifikációját

Abban az esetben, ha egy weboldal technikailag nem bonyolult, ebben a lépésben a programozóknak nem feltétlenül kell részt venniük. A tervező(k)nek és a tartalomért felelős személyeknek kell megtervezniük a weboldalt, mely alapján a programozók a későbbiekben elkészíthetik azt.

3. Terv végrehajtása, weboldal fejlesztése

A weboldal fejlesztése általában ebből az 3 lépésből épül fel:

  • Dizájn
  • Programozás
  • Tartalommal feltöltés

Dizájn
A fejlesztés első lépése a dizájn, vagyis a weboldal megjelenésének meghatározása. A megjelenés pontos meghatározása nélkül a további lépéseket sem lehet megfelelően végrehajtani.

A megjelenés tervezésének első lépése a weboldal drótvázának elkészítése. A drótváz készítés egy módszer, amely segítségével kialakíthatjuk egy weboldal felépítését. A drótvázat elsősorban olyan weboldalak tartalmának és funkcionalitásának meghatározására használjuk, melyek figyelembe veszik a felhasználói igényeket és a felhasználói viselkedést. A drótvázakat a fejlesztési folyamat korai szakaszában használjuk az oldal alapvető struktúrájának kialakítása alatt, még a vizuális és szöveges tartalom kialakítása előtt.

Miután elkészült a weboldal drótváza, a grafikusok elkezdhetik a weboldal egyes elemeinek megtervezését (például menük, gombok, képek és szövegek elhelyezkedése). Így az ügyfél láthatja és jóváhagyhatja a weboldalt.

Programozás
A weboldal megjelenésének elfogadása után, a programozók elkezdhetik a weboldal technikai megvalósítását.

Tartalom létrehozása és feltöltése
A legtöbb esetben a weboldalak tartalomkezelése akkor kezdődik el, amikor a megrendelő elfogadta a weboldal terveit. Ennek az elsődleges oka, hogy a legtöbb esetben a megrendelő biztosítja a weboldal tartalmi elemeit. A fejlesztők általában a tartalom finomhangolását, optimalizálását és megfelelő SEO-ját végzik el.

4. Weboldal fejlesztése utáni tesztelés

Miután befejeződött az első három fázis, a weboldalt és annak működését tesztelni kell. Az esetek többségében a webfejlesztők több tesztelési fordulót hajtanak végre, mielőtt a megrendelő hozzáférést kapna a weboldalhoz. Ennek oka, hogy még a fejlesztési szakaszban kiderüljenek az esetleges, hibák és javítani lehessen őket.

A tesztelés elsősorban a weboldal funkcionalitására és teherbíró képességére vonatkoznak. A teherbíró képesség tesztelését az esetek többségében a fejlesztők végzik, és azt vizsgálják, hogy különböző (előre látható és előre nem látható) terhelések során megfelelően működik-e a weboldal. A funkcionalitás tesztelése során pedig mind az ügyfél, mind a fejlesztők azt ellenőrzik, hogy a weboldalon elérhető funkciók megfelelően működnek-e.
Ebben a fázisban még van lehetőség minden esetleges hiba kijavítására, a weboldal élessé válása előtt.

5. Weboldal elindítása, élesítése

Abban az esetben, ha az előző lépéseket megfelelően végrehajtottuk, ez a lépés a legnyugodtabb és leggyorsabban végrehajtható. Ekkor tesszük élessé a weboldalt a nagyközönség számára.
Hasznos technika, ha a meghatározott élesítési dátum előtt már a végleges tárhelyen működik a weboldal. Ezzel több lehetőség lesz az utolsó hibák kijavítására is, illetve az esetleges „bot” támadások is elháríthatóvá válnak.

A weboldal elindítása után

A webfejlesztők szerepe nem fejeződik be a weboldal elindításakor, mivel a weboldal kódolásáért és annak naprakészen tartásáért még mindig felelősséggel tartoznak mindaddig, amíg erről a megrendelővel máshogy nem egyeznek meg.
A weboldal indítása után indul el a keresőoptimalizálás is, amelynek célja, hogy a site minél jobb helyezéseket érjen el a Google-ban.

Remélem ezzel a bejegyzésemmel tudtam hasznos információkkal szolgálni a számodra. Amennyiben további kérdéseid lennének, bátran vedd fel velem a kapcsolatot.

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Magadnak csinálnád?

Először is, mi fog Neked kelleni a weblapod elkészítéséhez?

  • Domain
  • Tárhelyszolgáltatás
  • WordPress Telepítés
  • SSL tanúsítvány
  • WordPress Sablon kiválasztása
  • WordPress Bővítmények kiválasztása
  • Biztonsági mentés

Mindegyiken végigmegyünk sorban, azonban első és legfontosabb kérdés, ami mindig felmerül, amikor valaki honlapkészítésre adja a fejét:

„Tudnom kell Nekem programoznom a weboldalam elkészítéséhez?”

Nos, a rövid válasz az, hogy nem

Hosszabban kifejtve, ha csak a saját weblapod elkészítéséről van szó, akkor nem feltétlen szükséges HTMLCSSJavascript vagy bármilyen más programozási nyelv ismerete. Persze, ha foglalkozás szintjén érdekel Téged a weboldalkészítés, akkor mindenképp ajánlott elmélyíteni a programozói tudásod.

Ami még szintén felmerül kérdésként, hogy:

Egyedül el tudom készíteni a saját/cégem honlapját vagy szükségem lesz egy szakértőre?”

Abban az esetben, ha megvan a kellő lelkesedésed és rá tudsz szánni elegendő időt a weblapod megépítésére akkor mindenképp érdemes nekikezdened egyedül. 

Egy kis belső információ: Az ügyfeleim 35% azután keres meg, hogy a saját maga által elkészített honlapot szeretné tovább fejleszteni. 

Weboldal, Webáruház készítés - 100% garanciával, akár 1 héten belül

Nincs kedved vagy időd foglalkozni Weboldalad elkészítésével? Nem gond, szervezd ki!
Eddig több, mint 80 cég weboldalán, webáruházán dolgozhattunk. Tégy próbára minket Te is!

Játszunk el a gondolattal. Úgy döntesz, saját magadnak készíted el a honlapod. Akkor az ingyen lesz, nem?

Határozottan nem. Persze kedvezőbb áron lesz, mintha szakemberre bízod, de totális 0Ft sosem lesz egy honlap. Egy korábbi vendégcikkemben már ecsetelgettem, hogy mennyivel kell számolnod.

Vannak a piacon olyan szereplők, akik viszont kifejezetten azt hirdetik, hogy ingyen weboldalt kapsz. Ez természetesen nem fedi teljesen a valóságot. Azt mondjuk mégsem hirdethetik, hogy: 

„kezdetben ingyenes weboldalt kapsz, de limitált funkciókkal, a mi aldomain-ünkön, folyamatosan arra fogunk késztetni, hogy magasabb csomagra válts és ha nem probléma reklámokat helyeznénk el az oldaladon”

Az előző példát naphosszat sorolhatnám még, azonban a lényeg, hogy semmi sincs ingyen.

Mihez van szükségem a weboldal elkészítéséhez?

1. Domain

A domain-t és a tárhelyet egy cégtől javaslom beszerezni, ugyanis a későbbiekben könnyebb lesz az ügyintézés. 

weboldal készítés 2021 tippek
Magyar Hosting oldala

Mi az a domain?

Talán a tartománynév a legközelebbi fordítása. Lényegében a szöveges megfelelője egy IP-címnek, ami a te tartalmadra irányítja a látogatókat.

Domain vásárlásnál menete, plusz mire figyelj oda?

Szerencsére az elmúlt 20 évben sokkal könnyebb domain-t vásárolni. A legtöbb cégnél az egész teljesen online működik és viszonylag gyorsan. Személy szerint én a Magyar Hosting-ot ajánlom, az összes ügyfelemnek náluk vásárolom a tárhelyet és a domaint.

2. Tárhely

Mi az a tárhely és miért van rá szükségem?

Itt tárolódik a weboldalnak minden tartalmi eleme, legyen szó a színfalak mögötti kódsorokról, szövegekről, képekről, levelezésről. 

Mire figyeljek a tárhely kapcsán?

Elsősorban érdemes tisztázni a főbb tulajdonságait egy tárhelyszolgáltatásnak.

  • Kapacitás, pl.: 2GB
  • Sebesség
  • Rendelkezésre állás, pl.: 99,9 %
  • Ingyenes SSL tanúsítvány telepítési lehetőség
  • cPanel, ami szinte korlátlan „hatalmat” ad a tárhelyed felett.
  • Automatikus biztonsági mentés (hidd el, az egyik legfontosabb)
  • Segítőkész ügyfélszolgálat (24/7 hatalmas előny)

Persze, ezeken kívül vannak még egyéb kényelmi funkció, ilyenek például az egy kattintással feltelepíthető WordPress, Joomla vagy egyéb tartalomkezelő rendszerek.

Ami nagyon fontos, ne csak ár alapján válassz!

Mielőtt döntesz, érdemes több alternatívát végignézni. A legtöbb cég tételesen leírja, hogy mi-mennyiért érhető el náluk, ezzel megkönnyítve az összehasonlítást.

Így néz ki a cPanel felülete. Ha nálad nem pont ilyen, nem gond, a témája átállítható jobb felül!

Bár a legtöbb tárhelyszolgáltatónál megtalálható a cPanel (amely a WordPress weboldalunk telepítését, az email címek létrehozását, vagy akár a biztonsági mentések létrehozását segít lebonyolítani), némelyik cég saját rendszert fejleszt, ami által nehezebben vagy egyáltalán nem férünk hozzá egyes beállítási lehetőségekhez.

A domain és a tárhely vásárlás folyamatába nem is igazán mennék bele, mivel minden szolgáltatónál különbözik valamilyen szinten. 

Mennyi időt vett eddig igénybe ez az egész?

A megrendeléstől számítva 4-5 óra vagy akár 1-2 nap is lehet, mire használatba veheted a domain-ed. 

Következő lépés, a WordPress telepítése

Tisztázzuk le, mi az a WordPress?

A WordPress egy ingyenes és nyílt forráskódú (PHP és MySQL alapú, de ez kezdő szinten nem is számít) tartalomkezelő rendszer. Nagy előnye pont a nyílt forráskódjában rejlik, mivel hatalmas felhasználóbázisa van. Az interneten található összes weboldal 39.5% (!!) WordPress alapon fut.

Sablonok és a szerepük

A WordPress alapvetően csak egy rendszer, azonban mindenképp kell hozzá egy sablon. Sablonnak lényegében az a grafikus felépítés, aminek a segítségével megjelenik a honlapunk. 

Rengeteg ingyenes sablon közül választhatunk. A cikk írásakor egész pontosan 8613, amit egyesével számoltam meg. (természetesen ez nem igaz, a WordPress.org írta)

Mivel a rendszer open source, így akárki létrehozhat sablont, ezáltal, akár mi is. Ebben a cikkben ezt nem fogom említeni, mivel ehhez viszonylag magas programozói tudás szükséges.

Milyen sablonokat ajánlok?

Kifejezett sablont nem tudok sajnos ajánlani, ugyanis minden weboldal számára más-más igényeknek kell megfelelnie.

Fontos, hogy a sablon kapcsán se feltétlen az árazás alapján dönts, ugyanis ha jól választod meg, akkor akár 3-4 évig is tudod használni.

Amennyiben ingyenes sablon keresel:

  • WordPress alapértelmezett sablonbázisa
  • Themeforest ingyenes sablonjai
  • Astra sablon

Amennyiben viszont professzionálisabb megoldásra törekszel, érdemes rááldozni azt a 10-60.000Ft-ot egy prémium sablonra. Ezeknek nem csupán azaz előnye, hogy hozzáférsz bizonyos funkciókhoz, de általában a sablon felépítése is könnyebben lehetővé teszi, hogy gyors és reszponzív weboldalt építs céged / vállalkozásod számára. Fizetős megoldások böngészésére szintén a themeforest.com-ot javaslom.

Bővítmények

A bővítmények, vagy angolul a plugin-ek lényegében azt a szerepet töltik be egy weboldalnál, mint az okostelefonok esetében az applikációk. Tehát egy célfeladatra vannak kihegyezve. Legyen szó képgalériáról, sebességoptimalizálásról, de akár spam szűrőről is. 

A rendszer nagy előnye, hogy rengeteg fejlesztő cég készít bővítményeket, így szinte minden elképzelt funkcióra van már kész megoldás. Jelenleg csaknem 60.000 ingyenesen hozzáférhető bővítmény található meg a WordPress gyári bővítménytárában. Ezek közül némelyik egészen egyszerűen működik, mondhatni lego szerűen, azonban vannak pluginek, amik konfigurálásához kell 1-2 óra is akár.

weboldal készítés 2021 tippek
A WordPress admin felülete rendelkezik egy beépített bővítmény kereső rendszerrel. Itt nincs lehetőségünk fizetős bővítményeket vásárolni, ebben a közösségi piacban csak ingyenes kiegészítések találhatóak. A prémium változatokat a fejlesztő saját weboldalán keresztül tudjuk beszerezni.

„Kötelező” jellegű bővítmények

Értelemszerűen nem szentírás, amit írok, viszont számomra ezek váltak be igazán.

Mire lesz szükséged? 

  1. Sebességoptimalizálás
    • Az a helyzet, hogy a tartalomfogyasztási szokásaink megváltoztak. Egy átlagos felhasználó 3 mp-nél többet nem vár az oldal betöltésére.
    • Nos, ebben a kategóriában mindenki másra esküszik. Ingyenesek közül a Hummingbird, fizetősek közül pedig a WP-Rocket a befutó.
  2. Keresőoptimalizálás
    • Ez a kategória szintén megosztó, a legtöbb webes, illetve SEO szakember a Yoast SEO-t használja, számomra azonban az All In One SEO a befutó. Amit még érdemes megemlíteni, az a RankMath, ugyanis az előző kettőnél jóval több lehetőséget ad az ingyenes változatában.
  3. SSL
    • Az, hogy mi az az SSL tanúsítvány és mire jó, hosszú leírni ebben a bejegyzésben, azonban röviden emiatt lesz a kis lakat az url sávban. Amennyiben nem rendelkezel SSL tanúsítvánnyal, a Google is hátrébb fog rangsorolni, illetve a látogatóid számára is meg fogja jeleníteni, hogy „Nem biztonságos webhely”. Ezt mindenképp érdemes elkerülni, mivel amikor egy látogató ezt látja a webhelyednél, azonnal elveszti a bizalmát a cégeddel / vállalkozásoddal kapcsolatban.
    • Attól függetlenül, hogy azt nem a WordPress-en keresztül kell telepítened, még ugyanúgy fontos, hogy a weboldaladon minden aloldal, link és kép a „https://” verzióra mutasson, ne pedig a sima „http://„-re. 
    • Erre a Really Simple SSL nevű bővítményt javaslom mindenképp.
  4. Analitika
    • Bizonyára tudni szeretnél alapvető adatokat arról, hogy miképp használják, mennyi ideig tartózkodnak, melyik aloldalakon járnak a weboldal látogatóid. Erre tökéletes lehetőséget ad a Google Analytics, azonban ehhez össze kell kötni a honlapoddal, hogy tudjon mérni. Emellett a Facebook Pixel is igazán fontos lehet számodra.
    • Épp erre nyújt egy all in one lehetőséget a PixelYourSite – Your smart PIXEL (TAG) Manager
  5. GDPR
    • Bizonyára hallottál már arról, hogy adatvédelem szempontjából kötelezettségeid vannak. A részletekbe nem is szeretnél belemenni, azonban ennek a problémának a megoldására a Complianz | GDPR/CCPA Cookie Consent tökéletes megoldást tud nyújtani.

Ezek alapján jogosan merülhet fel a kérdés benned, hogy: „Akkor minél több bővítményt telepítek, annál jobb lesz az oldalam, ugye?”

Határozottan nem. Ugyanis minden bővítmény igényel valamennyi erőforrást, tehát lefut a kódja, csak az egyik kevésbé, a másik pedig sokkal inkább erőforrásigényes. 

A másik fontos érv a bővítmények számának minimalizálására, az pedig nem más, mint a kompatibilitás. Nem mindegyik plugin működik rendesen a többi bővítménnyel, a jelenlegi WordPress telepítésünkkel vagy akár a sablonunkkal. 

Ilyen szempontból ki tud ütközni az, hogy a rendszer nyílt forráskódú, ugyanis nagyszámban vannak kontármódon elkészített kiegészítések. Egy bővítmény bekapcsolása előtt érdemes elolvasni, hogy kompatibilis-e a jelenlegi rendszerünkkel, a véleményeket és esetleges alternatívákat különböző szakoldalakon.

Akkor nézzük a WordPress weboldalunk telepítését

Amennyiben Te is a Magyar Hosting-nál fizettél elő, hasonlóan egyszerű lesz számodra is a weboldalad feltelepítése.

weboldal készítés 2021 tippek
A cPanel felületeden görgess le az Alkalmazás Telepítőhöz, ott pedig válaszd ki a WordPress alkalmazást. Ez végig fog vezetni téged egy telepítési folyamaton.

A WordPress oldalad további kezelésébe nem mennék jobban bele, rengeteg YouTube videót fogsz találni a témában.

Tehát, akkor ennyi elég is számodra, hogy elkészítsd a honlapod?

Természetesen ennél összetettebb folyamat egy weboldal felépítése. Ettől függetlenül remélem ennyi információ elég lesz elindítani az első weboldalad. 

Abban is biztos vagyok, hogy még jó néhány akadályba bele is fogsz ütközni az építkezés közben. Tudsz segítséget kérni Tőlem vagy akár a szakmai közösségekben, fórumokban is. Az utóbbiaknál ne lepődj meg, ha 1-2 károgókba belefutsz, sajnos nem tudod elkerülni. Azonban nagyrészt tudnak és ami még fontosabb, akarnak is segíteni.

Bónusz: Weboldal készítés árak, amennyiben szakértőre bíznád

Amikor elkezdesz kivitelezőt keresni a weblapod lefejlesztésére, hamar feltűnhet, hogy szinte sehol sem látsz árakat feltűntetve, ahol meg mégis, ott pedig irányár van feltüntetve. Ilyen esetekben az irányár 150%-át is elkérhetik a munka végén. Nagyon ritka, hogy a webfejlesztő cégek / szakemberek nyílt árakkal dolgoznának ugyanis az esetek 99%-ban ez mind projektfüggő. Ennek a miértje roppant egyszerű. Minden weboldal elkészítéséhez eltérő idő és szakértelem szükséges.

Az interneten található információk és a személyes tapasztalataim alapján, egy pár oldalas céges honlap létrehozásáért 250.000-500.000Ft-ot szokás elkérni, egy webáruház esetén pedig 450.000Ft alatt nem is igazán találunk kivitelezőt. 

Természetesen találhatsz végleteket is, akik a fent említett árnak a töredékéért, illetve többszöröséért készítenek weboldakat.

Fú, ilyen drága? Igen, azonban pár dolgot ne felejts el.

  • A fejlesztő rendelkezik a megfelelő szaktudással, ami több év tanulás és munka előzött meg
  • Rengeteg időt és energiát spórol meg számodra. (és, mint tudjuk, az idő pénz!)
  • Professzionális végeredményt kapsz kézhez 
  • Minden terhet levesznek a válladról.
  • A fejlesztő rengeteg prémium bővítményt vásárolt meg, amit Te alapvetően nem tennél, így megbízhatóbb weboldal lesz a végeredmény

Fontos: A honlapot sokan el tudják készíteni számodra. Személy szerint azt javaslom, ne feltétlen az árazás alapján dönts, hanem inkább a végeredmény lebegjen a szemed előtt, valamint, hogy tudsz-e a céggel/webfejlesztővel együtt dolgozni. Érdemes az egész folyamatra csapatmunkaként tekinteni, ahol a közös cél egy kiváló honlap létrehozása, ami közvetve vagy közvetlenül is pénzt fog számodra termelni!

Blogposztok, amik még érdekelhetnek

Várj! Még ne lépj ki, csak egy perc az egész.

Úgy érzed, tudnánk együtt dolgozni? Töltsd ki az űrlapot egy díjmentes konzultációért, ami alapján pontosabb, személyreszabott ajánlatot kapsz.